Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Göz kapakları, insan vücudunun en hassas alanlarından biri olan ve gözleri, yüksek oranda koruyan, çok ince cilt dokularıdır. Genetik yatkınlık ve yaş ilerlemesiyle beraber ince derili olan bu dokular, torbalara ve kırışıklıklara karşı koyamazlar. Yüzün estetik olan görünüşü için oldukça önemli olan göz ve çevresi, torba ve kırışıkların oluşmasıyla birlikte kişilerde, son derece yorgun ve sağlıksız bir görüntü meydana getirir. Bu gibi sorunları gidermek için kişilere, yıllardır göz kapağı estetiği cerrahisi uygulanmıştır. Bu cerrahi operasyon, göz kapağı ve göz çevresinin sıkı bir şekilde tutulmasını mümkün kılar ve insanların, kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlar. Başarı oranı oldukça yüksek olmasına rağmen bazı kişiler, cerrahi operasyonlardan korkabilir. Sürekli geliştirilmekte olan ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamaları, cerrahi operasyonlardan çekinen kişiler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Cerrahi olmayan bir göz kapağı estetiği olan plexr plazma tedavisi, göz kapağı ameliyatı için mükemmel bir alternatiftir. Plexr plazma, göz bölgesindeki fazla dokuları, maddenin dördüncü durumu olan plazma enerjisini kullanarak kontrollü bir şekilde buharlaştırır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Plexr Plazma Nedir?

Plexr plazma, maddenin dördüncü hali olan plazmayı kullanabilen bir İtalyan teknolojisi olarak bilinmektedir. Plexr plazma teknolojisi, uygulamanın gerçekleştirileceği cilt alanındaki elektriksel aktivite ile beraber ortamın havasını (iyonlaştırılmış gazları) plazma enerjisine dönüştürmektedir. Bu enerji ise cildin, sorunlu olan dış alanını buharlaştırır, yeni ve sağlıklı doku oluşum sürecini de bu şekilde başlatmış olur. Plexr plazma, problemli olan bölgenin dışındaki kılcal damarları, kıl köklerini, sinir ve yağ dokularını ise hiçbir şekilde etkilemez.

Plexr Plazma İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Son dönemlerde ameliyatsız göz kapağı estetiği denildiği an akla ilk etapta gelen uygulamaların en başında plexr plazma gelmektedir. Plexr plazma uygulaması sayesinde gözün etrafında ortaya çıkan kırışıklıklar ve torbalarla savaşma imkânı elde edilebilir. Bu uygulama hassas ya da kuru olan bütün cilt türlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sağlık açısından da bu uygulamanın kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Plexr Plazma İle Ameliyatsız Üst Ve Alt Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği için plexr plazma uygulaması, son derece konforlu pratik bir yöntemdir. Bu yöntemle, özellikle alt göz kapağında meydana gelen kırışıklar ve torbalanmalar hızlı bir şekilde giderilirken üst göz kapağında oluşabilecek göz kapağı düşüklükleri de tedavi edilmektedir. Göz kapaklarında ortaya çıkan sarkmalar ve kırışıklıklar kişileri olduğundan çok daha yaşlı gösterebilmektedir. Yaş ilerlemesi, genetik durumlar ve dış faktörlerin dışında, stres seviyelerinin yüksek olması ve yeteri oranda su içmeme gibi olumsuz durumların da kişilerde, direkt olarak cilt üzerinde kırışıklıklara neden olabileceği, unutulmaması gereken hususlardandır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Öncesi - Sonrası)
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Öncesi – Sonrası)

Plexr Plazma Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Plexr plazma tedavisi, erkek veya kadın fark etmeksizin bütün yaş gruplarına uygulanabilmektedir. Uygulama yapılacak bölgede aktif bir yara ya da enfeksiyonu bulunanlar ile beraber hamilelerde bu uygulama yapılmaz.

Plexr Plazma Uygulamasından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama yapılmadan önce 1 hafta süresince herhangi bir şekilde kan sulandırıcı ilaçlar, ağrı kesiciler ve alkol kullanılmamalıdır. Bunun için uygulamadan önce mutlaka doktor ile detaylı bir şekilde konuşmak gerekir.

Plexr Plazma İle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

İlk olarak göz kapağı için incelemeler yapılır. Mevcut yapı incelendikten sonra olası problemler, enine boyuna analiz edilir. Ağrı düzeyinin minimal olması için göz kapaklarına özel hazırlanan anestezik jel maddesi sürülür. Bir süre beklendikten sonra plexr plazma ile göz kapaklarına vuruşlar yapılmaya başlanır. Bu vuruşlar, etkisini çok kısa sürede gösterir. Ölü olan deri, bu yöntemle buharlaşarak kısa sürede ciltten dökülmeye başlar ve ölü derinin yerini ise diri, sağlıklı ve genç dokular oluşur. Tedavi biter bitmez hastalar, günlük yaşantıya devam edebilir.

Uygulama Esnasında Ağrı Hissedilir Mi?

Plexr plazma öncesi lokal anestezik pomad veya kremler uygulanarak 30 ile 40 dakika kadar beklenir ve böylede ağrı düzeyi minimal bir seviyeye çekilmiş olur.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği İçin Kaç Seans Gerekir?

Uygulama yapılacak bölgeye, cilt yapısına ve yönteme göre 1 ile 3 seans gerekebilir.

Plexr Plazma İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Süresi Ne Kadardır?

Lokal anestezik uygulamasından sonra plexr plazma tedavisi ortalama olarak işlem yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişmekle beraber 10 ile 45 dakika kadar sürmektedir.

Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği

Plexr Plazma Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Plexr plazma ile ameliyatsız göz kapağı estetiği, cildin yenilenmesini büyük oranda arttırarak olası sorunları uzun süreli bir şekilde tedavi eder. Bu süre ise beslenme alışkanlığı, sigara ile alkol tüketimi, enfeksiyonel durumlar, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınma, uyku düzeni ve kullanılan ilaçlar gibi kişisel hususlara bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber 2 ile 5 yıl süre ile etkili olmaktadır.

Plexr Plazmanın Yan Etkisi Var Mı?

Uygulama yapılan bölgede küçük çaplı kabuklanmalar meydana gelebilir. Göz kapağında ortaya çıkan en sık yan etki ise ödem oluşmasıdır. Bu ödemler göz kapakları oldukça şişkin gösterebilir. Ancak oluşan bu ödemler 1 ile 5 gün içerisinde tamamen kaybolacaktır. Göz kapaklarında bir kaç hafta sürebilecek pembelikler de meydana gelebilir. Doktor tarafından önerilecek tavsiyelere uyulmazsa enfeksiyonlar da meydana gelebilir.

Plexr Plazma Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama yapılan bölgenin çevresinde 1 ile 5 gün kadar sürebilen ödemler görülebilir. Bunun için doktor tarafından ödem çözücü solüsyonlar önerilebilir. Tedavi edilen bölge nötr (ph:5,5) bir sabunla titiz bir şekilde temizlenmelidir ve bu bölge, hiçbir şekilde içerisinde alkol bulunan herhangi bir ürün ile dezenfekte edilmemelidir. (Dezenfekte edici ürün olarak yalnızca benzalkonyum klorür içeriği olan ürünler tercih edilmelidir.) Dokular buharlaşarak kısa bir süre sonra kabuk haline gelecektir ve oluşan bu kabuklar, ortalama olarak 7 ile 20 gün sonra düşer. Bu kabuklar, hiçbir şekilde el ile kaldırılmamalı ve kendiliğinden ortadan kalkması beklenmelidir. Oluşan bu kabuklar ayrıca herhangi bir yara bandı ile kapatılmamalı ve kabukların üzerine de hiçbir şekilde nemlendirici ürünler sürülmemelidir. Uygulama yapılan bölgeyi yapay ışıklardan (bilgisayar, telefon, floresanlar vb.) ya da güneş ışınlarından korumak için kalın biçimli bir likit fondöten uygulanabilir. Bu likit fondöten içerikli güneş koruyucuları gün içerisinden birkaç saatte bir defa tekrarlanmalıdır. Uyumadan önce nötr olan sabunla dezenfekte etmeden likit fondötenli güneş koruyucu yıkanmalıdır ve ardından ödem çözücü pansuman uygulanmalı ve doktor tarafından önerilecek olan göz damlaları yalnızca kabuklara sürülmelidir. Uyandıktan sonra ise yine ilaçlı pansuman yapıldıktan sonra göz damlası, ortaya çıkan kabuklara sürülür. Cilt tam olarak damlayı emdikten hemen sonra yine uyuyana kadar likit fondöten içerikli güneş koruyucu pomadlar uygulanmaya devam ettirilmelidir.

Plexr Plazma İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Fiyatı Ne Kadardır?

Plexr plazma ile ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatı, kişilerin ihtiyacına, kliniğe, doktora ve lokasyona göre değişmektedir.

Plexr Plazma İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Avantajları Nelerdir?

Plexr plazma uygulamasının en büyük avantajı, hiçbir şekilde kesi işlemi yapılmamasıdır ve bundan dolayı da herhangi bir şekilde iz sorununun olmamasıdır. Ayrıca bu uygulama diğer uygulama tiplerine göre çok daha pratik ve hızlıdır. Uygulama hem uygulamayı yapan doktor hem de hastalar açısından oldukça konforludur. Bu uygulamadan hemen sonra hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler.

Plexr Plazma İle Hangi Ameliyatsız Tedaviler Yapılabilir?

Plexr plazma aracılığıyla ameliyatsız göz kapağı estetiği yapılabildiği gibi aşağıdaki sorunlar da konforlu bir şekilde tedavi edilebilir;

  • Göz kapağındaki sarı ve beyaz yağ bezeleri,
  • Sivilceler, sivilce izleri ve çiller,
  • Kaz ayağı çizgileri,
  • Dudakların üzerinde oraya çıkabilen çizgiler (barkod veya sigara çizgileri),
  • Herhangi bir risk teşkil etmeyen et benleri,
  • Olası yara izleri,
  • Siğil sorunları,
  • Dövmeler,
  • Leke tedavisi, karın ve boyun germe gibi birçok farklı sorunlar ameliyatsız olarak tedavi edilebilir.
Whatsapp
Randevu AL