Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Hemanjiom (Damar Beni) tedavisi için kliniğimizde kullanan yöntemler çağımıza en uygun modern ve ameliyatsız yöntemlerdir. Hemanjiom yeni doğan bebeklerin karşılaştığı ve ebeveynlerin üzüntüyle karşıladığı trajik bir vakadır. Damar beni olarak da adlandırılan bu vaka görüldüğü yerlerde şarap lekesine benzer bir kırmızılık oluşturur. İleri vakalarda büyüme eğilimi gösteren hemanjiomlar genellikle ağrı yapmaz.

Fakat başta estetik olarak kötü bir görüntüye neden olan hemanjiomlardan kurtulmak için alanında uzman olan bir hekime başvurmalısınız. Hemanjiom konusunda tecrübeli doktor ve yardımcı personel kadrosuyla hizmet vermekteyiz. Hemanjiomların bir kısmı ilerleyen zamanlarda kendiliğinden geçebilmektedir. Fakat büyük bir çoğunluğu tıbbı müdahale ile kontrol altına alınabilen hemanjiom tedavisi 3 farklı metot ile gerçekleşir. Bunlar;

  • Lazerle Hemanjiom Tedavisi
  • Radyo Frekans İle Hemanjiom Tedavisi
  • Skleroterapi İle Hemanjiom Tedavisi

Olarak başlıklar altında sıralanabilir. Tedavi yöntemine karar verebilmemiz için öncelikli olarak hastayı muayene etmemiz gerekir. Vaka incelendikten ve hekimlerimiz kendi araların istişare yaptıktan sonra en uygun yöntem belirlenecek ve uygulanacaktır. Burada önemli olan tedavi göreceğiniz kliniğin en iyi tercih olduğundan emin olmaktır. Bu bağlamda Op.Dr. Rıza Aktaş 20 yıllık deneyime sahip doktorları ile bir telefon kadar yakınınızdadır.

Hemanjioma Hangi Bölüm Bakar?

Hemanjiom vakalarında bir genelleme yapacak olursak yeni doğan bebeklerde görülen bir hastalık olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca bebeğindeki damar benlerini fark eden ailelerin hastanelerde başvuracakları bölüm olarak akıllarına Çocuk Hastalıklar Bölümü geliyor. Fakat hemanjiom damar hastalıkları arasında yer aldığından tedavisi bu bölümde değil Kalp ve Damar Cerrahisine aittir. Kliniğimizi arayarak randevu talep ettiğinizde ekip arkadaşlarımız sizi Kalp Damar Cerrahisine yönlendirecektir. Şehir dışından gelen ya da tedavi öncesinde fiyat bilgisi almak isteyen hastalarımız iletişim sayfamızda yer alan irtibat numarasına WhatsApp üzerinden resim gönderebilir, aklına takılan tüm sorulara yanıt bulabilir.

Whatsapp
Randevu AL