Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir? Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu, cerrahi müdahale olmaksızın yapılan burun şekil değişikliklerini ifade eder. Bu prosedür, genellikle dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonunu içerir. Dermal dolgu maddeleri, hyaluronik asit gibi hacim kazandırmak için yüzün farklı bölgelerine enjekte edilen ürünlerdir.

Görünüm açısından oldukça önemli bir nokta olan burun kemiğindeki düzensizlikler hem fiziksel hem de sosyal açıdan insanları rahatsız eden bir durumdur. Kısa sürede gerçekleştirilen ağrısız ve kesisiz bir yöntem olan İzmir burun dolgusu işlemi, hastalara konfor ve rahatlık sağlar.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, dolgu maddelerinin cilt altına enjekte edilerek burnun şekli ile ilgili sorunların düzeltilmesi işlemidir. Burun dolgusu İzmir ile burundaki boşluklar, girintiler, kontur bozuklukları ve asimetriler tedavi edilir. Bununla beraber burun ucu dolgusu da bu prosedürle beraber yapılabilir.

En önemlisi bu işlem, cerrahi prosedürlerin tüm risklerini ortadan kaldırır. Tedavi, genel anestezi olmadan çok kısa sürede tamamlanır. Burun ve kemer bölgesindeki istenmeyen boşluk asimetrileri, hastanın istek ve beklentilerine göre doldurulur.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu işlemi şu aşamalardan oluşur:

  • Konsültasyon ve hazırlık

Bu dolgu işlemi öncesinde hastalarla ön görüşme yapılarak kişilerin ihtiyaçları ve uygulanacak yöntemler belirlenir.

  • Anestezi

Tedavi sırasında öncelikle doktor, uygulama yapılacak bölgeyi temizler. Daha sonra hastanın, işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmemesi için anestezik krem uygulanır.

  • İşlem

İşlem sırasında kesinlikle kesi yapılmaz. Burun ve burun ucu dolgusu için hedeflenen bölgeye enjekte edilecek doğal organik dermal dolgu, kontrollü ve dikkatli bir şekilde uygulanır.

Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusu, kalıcı bir işlem değildir, ancak tekrarlanabilir bir prosedürdür. Prosedürün ardından yaklaşık 3-4 gün sonra işlem, etkisini göstermeye başlayacaktır. Beklenen etkinin tamamı, ortalama 1 ile 2 hafta sonra tamamen hissedilmeye başlar.

Burun dolgunun etkisi, kişiden kişiye ve kullanılan dolgunun kalitesine göre değişir. Dolgunun etkisi, yaklaşık 3 ile 5 ay kadar sürer. Daha sonra burun, orijinal şekline geri dönecektir. Kalıcı burun dolgusu için işlemin tekrarlanması gerekir.

Burun Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun dolgusundan sonra dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Uygulama sonrasında burun ve çevresi bir süre boyunca hiçbir şekilde ovuşturulmamalıdır.
  • İzmir burun dolgusu işleminden sonra birkaç gün boyunca sıcak duş almaktan kesinlikle kaçınmak gerekir. Yine ilk üç gün boyunca güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalınmamalıdır.
  • Ağır sporlar, en az 1 hafta boyunca yapılmamalıdır.
  • İşlemden sonraki ilk birkaç gün boyunca beslenmeye ve kullanılan ilaçlara çok dikkat edilmesi gerekir. Doktorun yasakladığı ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Uygulamadan sonra hafif düzeyde şişlik ve morarmalar olabilir. Ancak şişlik ve morarmalar bir haftadan sonra geçmezse mutlaka doktora başvurulmalıdır.
  • Burun dolgusu İzmir işleminden sonra doktorun talimatlarına harfiyen uyulursa sonuçlar çok etkili olacaktır. Bununla beraber bu dolgu işleminin mutlaka profesyonel bir doktor tarafından yapılması gerekir.

burun dolgusu nedir

Burun Dolgusu Kimlere Yaptırılabilir?

Burun Dolgusu Nedir? İzmir burun dolgusu, burna hacim kazandırmak ve şeklini iyileştirmek için yapılan kozmetik bir tedavidir. Bu işlem için ideal adaylar, burnunun şeklinden veya boyutundan memnun olmayan ancak ameliyat olmak istemeyen kişilerdir.

Burun dolgusu İzmir, burun kemerinde bir çıkıntı, eğri veya asimetrik bir burun veya yüzün geri kalanına oranla çok küçük veya büyük görünen bir burun gibi çeşitli sorunları gidermek için kullanılabilir. Adayların, prosedürün sonucu hakkında gerçekçi beklentileri olması ve genel sağlık durumunun iyi olması önemlidir.

Ancak bu işlem, bazı durumlarda tavsiye edilmez. Şu anda bu işlemin bilinen büyük bir yan etkisi olmasa da yine de hamile ve emziren kadınlar için uygun olmayabilir. 12 yaş altı çocuklar, kan pıhtılaşma sorunu olan hastalar, tiroid, Behçet veya lupus hastaları ve cilt dokusu aşırı hassas olan hastalar için de bu işlem tavsiye edilmeyebilir. Doktora danışmak, burun dolgusunun sizin için doğru seçenek olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Burun Dolgusu Zararlı Mıdır?

Dolgu uygulamaları tecrübeli ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında tamamen güvenli kabul edilir. Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi burun dolgusu ile ilişkili minimal düzeyde riskler ve yan etkiler elbette vardır.

Ancak riskleri tamamen ortadan kaldırmak için tedavi konusunda deneyimli bir doktor seçmek, işlem öncesi ve sonrasında doktorun talimatlarını dikkatlice takip etmek çok önemlidir. Prosedürün sizin için güvenli olduğundan emin olmak için sahip olabileceğiniz alerjileri veya tıbbi durumları ve ayrıca aldığınız ilaçları doktora açıklamanız da önemlidir.

Burun Dolgusu Fiyatları?

Burun dolgusu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Örneğin, kullanılan dolgu maddesinin türü ve miktarı, doktorun deneyimi ile uzmanlığı ve klinik veya hastanenin lokasyonu, burun dolgusu ücretini tamamen değiştirir. Bununla beraber bu dolgu işlemi, cerrahi operasyonlara göre çok daha ucuzdur. Kesin ve net fiyatlar için klinik veya doktorla görüşmek gerekir.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL