Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Dövme Sildirme

Dövme sildirme günümüzde oldukça popüler bir işlemdir. Büyük bir hevesle yaptırılan çeşitli boyut, renk ve şekillerdeki dövmelerimizi zaman içerisinde birçok sebepten dolayı sildirmek isteriz. Dövme sildirme işlemini uzman kişiler tarafından ve iyi cihazlar ile yapılması gerekmektedir.

Dövme sildirmemizin çeşitli sebepleri vardır.

 • Yaptırılan dövme alerjik reaksiyonların görülmesine neden olabilmektedir.
 • Bazı iş yerleri ve kurumlarda vücutta dövmenin aykırılık teşkil etmesi nedeniyle dövmeli çalışan istenmemektedir.
 • Artık yaptırılan dövmeden sıkılma ve yenisini yaptırmak istenilebilmektedir.
 • Yaptırılan dövmeden pişmanlık duyulabilmektedir.

Yukarıda sıraladığımız nedenler sonucunda kişiler vücutlarında bulunan çeşitli dövmelerden kurtulmak istemekte ve bunun içinde dövme sildirme işlemine başvurmaktadır.

Dövme Sildirme (Öncesi Sonrası)
Dövme Sildirme (Öncesi Sonrası)

Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme sildirme işleminin sağlıklı, etkili, hızlı ve kesin yöntemi lazer ile dövme sildirme işlemidir. Halk arasında ağızdan ağıza birçok yöntem dolaşmaktadır fakat bunlar yanlış bilgilerdir. Yapılan kalıcı bir dövmeyi cildinizi zımparalayarak ya da solüsyonlarla silemezsiniz. Bu tür yanlış yöntemlerle sadece kendinize zarar vermiş olursunuz. Sağlıklı ve kesin bir sonuç için lazer ile dövmelerinizi sildirmelisiniz. Lazer ile dövme sildirme işlemi için İzmir’de bulunan kliniğimize başvurabilirsiniz.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dövme silme işlemi kliniğimizde bulunan Nd Yag Picosecond lazer cihazı ile yapılmaktadır. Lazer ile dövme sildirme işleminde lazer ışınlarının derinin en dışarıda kalan tabakası (epidermis tabakası) geçerek dermis  (derimizin epidermis tabakasının altında bulunan tabaka) ve derialtı dokuya ulaşması ile başlar. Buraya ulaşan lazer ışınlarının dövmenin rengini oluşturan bileşenler tarafından emilir ve bu maddeyi parçalar. Bağışıklık sistemimizin bu küçük parçaları yok etmesi ile dövme silme işlemi sona erer. Dövme sildirme işlemini kesinlikle güvenilir kliniklerde yaptırmak çok önemlidir. Lazer ile dövme sildirme işlemi için İzmir’de bulunan kliniğimiz ile her zaman sizlerin hizmetindeyiz.

Dövmenin Rengi Dövme Sildirme İşlemini Etkiler mi?

Koyu renk dövmelerin silinmesi daha kolay bir işlemdir. Bunun nedeni koyu renk dövmeler her çeşit ışığı daha kolay absorbe etmesinden kaynaklıdır. Bu nedenle koyu renk dövmeler daha kolay ve rahat şekilde lazer dövme sildirme işlemi ile silinebilmektedir.

Kırmızı, sarı, yeşil, mor ve ten renginize yakın renkte olan dövmeleriniz silinmesi zor olan dövmelerdir. Renklerin yanında dövmenizin büyüklüğü de çok önemlidir. Çok büyük yapılan dövmeler ve çok çeşitli renklere sahip dövmeler uzun seanslarda silinebilmektedir bunun yanında dövme derinin ne kadar altına kadar yapıldığı da etkilidir.

Siyah ve beyaz renk ile yapılan dövmeler lazer dövme sildirme işlemi ile daha kolay silinmektedir. Başka kolaylık sağlayan etmen küçük yapılan dövmeler ve çizgisel dövmelerdir.

İzmir Dövme Sildirme
İzmir Dövme Sildirme

Kliniğimizde Kullanılan Nd Yag Picosend Lazer Dövme Sildirme Cihazı Nedir?

İzmir’deki kliniğimizde bulunan cihazımız ile her tür renkte dövmeyi kısa sürede sildirebilirsiniz. Cihazımızı diğer cihazlardan ayıran en önemli özelliklere değinecek olursak bunlar: ileri teknoloji ile üretilmiş olması, hızlı olması, güvenilir ve kullanımının rahat olmasıdır. Cihazımın dövme renklerine göre kullanılan başlıkları ise şunlardır:

 • 532 nm lazer başlığı: kırmızı, kahverengi ve sarı renkli dövmeleri kaldırma işleminde kullanılan başlık.
 • 755 nm lazer başlığı: derinizin üzerinde bulunan pigment lezyonlarını kaldırılmasında kullanılan başlık.
 • 1064 nm lazer başlığı: koyu renkli olan dövmelerin kaldırımasında kullanılan başlık.
 • 1320 nm lazer başlığı: siyah nokta, gözenekleri kaldırma, cilt sıkılaştırma da kullanılan başlıktır.

İzmir’de bulunan kliniğimiz her zaman kusursuz sonuç elde etme ilkesiyle hizmet vermektedir. Kliniğimizde her renk ve büyüklükte dövmenizi lazer işlemi ile sildirebilirsiniz.

Lazer Dövme Sildirme İşleminin Uygulanmadığı Durumlar

Lazer ile dövme sildirme işlemini herkes yaptırabilir mi? Herkes lazer ile dövme sildirme işlemini yaptıramaz.

 • 18 yaşından küçük bireylere,
 • Hamile olan ve hamilelik şüphesi olan kişilere,
 • Hepatit-b hastalarına,
 • Bilinen cilt ve deri hastalığına sahip kişilere,
 • Skar doku bulunan bir bölgeye,
 • Açık yara üzerine,
 • Egzama, sedef ve mantar hastalığı bulunan kişilere,
 • Et beni üzerine,
 • Burun ve kulak içinde bulunan dövmelere,
 • Göz çevrenizde bulunan dövmelere, lazer ile dövme sildirme işlemi uygulanmamaktadır.
Dövme Sildirme - Lazerle Dövme Sildirme - İzmir
Dövme Sildirme – Lazerle Dövme Sildirme – İzmir

Dövme Sildirme İşlemi Ne Kadar Sürede Biter?

Lazer ile dövme sildirme işlemi 3-10 seans arasında değişmektedir. Bu seansların süresini tamamen dövmenin rengi ve büyüklüğü belirlemektedir. Tedavi süresini etkileyen diğer bir sebep ise dövmenin ne zaman yaptırıldığıdır.

İstatistiklere bakıldığında yeni yapılan dövmelerin dövme sildirme işlemi ile daha kısa sürede sonuç alınabildiği gözlemlenmiştir. Başka bir tedavi süresini etkileyen neden, yapılan dövmenin amatör bir yerde mi yapıldığı yoksa profesyonel şartlar altında yapıldığına bağlıdır. Profesyonel kişiler tarafından yapılan dövmeler daha uzun sürede silinmektedir. Bunun yanında dövme yapımı sırasında kalitesiz boyalar kullanılmış ise lazer ile dövme sildirme işlemini zorlaştırmaktadır. Dövme sildirme işleminde açık renk ve güneşten bronzlaşmamış ten rengine sahip olmak her zaman avantajdır.

Dövme Sildirme İşlemi Ağrılı Bir İşlem midir?

Dövme sildirme işlemi sonuç olarak cildinize direkt temas ile yapılan bir işlem olduğu için biraz ağrılı bir işlemdir ancak bu ağrı tanımlaması sizin acı eşiğinize de bağlıdır. Unutmayalım ki dövme yaptırma işlemi de ağrılı bir işlemdir.

Dövme Sildirme İşleminden Sonra İz Kalır mı?

Dövme sildirme işleminizden hemen sonra cilt tamamen eski görünümüne kavuşmaz. İlk sildirme işleminden sonra o bölge de hafif bir renk açıklığı ve kabarıklık oluşmaktadır ancak bu görünüm zamanla azalım göstermektedir. Sildirdiğiniz dövmenin bulunduğu bölgeye tekrar dövme işlemi yaptırmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

Lazer ile Dövme Sildirme İşleminden Önce Yapılmaması Gerekenler

Sauna veya hamama gitmemelisiniz, güneş banyosu yapmamalısınız, solaryum gibi aşırı ısılı işlemlerden kaçınmalısınız. Eğer bunlardan birisini yaptırmış iseniz 4-5 gün sonra işleme başlanmalıdır. Sürekli kullandığınız veya dövme sildirmesi işleminden önce kullanmaya başladığınız ilaç var ise özellikle kan sulandırıcı ilaç ve türevlerini kullanıyorsanız hekiminize söylemeniz gerekmektedir.

Dövme Sildirme
Dövme Sildirme

Lazer Dövme Sildirme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan uygulama sonrasında dövmenin silindiği bölgenin üzeri kapatılmalıdır. 24 saat boyunca uygulama yapılan bölge mutlaka kapalı kalmalıdır ve su ile temasından kaçınılmalıdır. Dövme silme işlemi yapılan bölge günlük olarak uygun nemlendiriciler ile nemlendirilmelidir. İşlem yapıldığı gün banyo yapmamalısınız. İkinci gün ise ılık su ile işlem yapılan bölgeyi keselemeden duş alabilirsiniz.

 • Silinen dövmenin bulunduğu bölgede 2 ila 3 hafta boyunca kabuklanma gözlenir. Kabuklanan bölgedeki kabuklanmaları koparmamaya özen gösterin ve nemlendirmeye devam edin.
 • Kabuklanan bölgenin direkt güneş ışını almamasına dikkat edin ve aşırı sıcak ortamlardan uzaklaşın (sauna, hamam vs).
 • Yara iyileşmeden ağda, epilasyon gibi işlem yapmayınız.

Lazer ile Dövme Sildirmenin Yan Etkisi Var Mıdır?

Yan etki uygulama yapıldıktan sonra çok nadir görülmektedir. Sadece dövmenin silindiği alanda kızarıklık ve hafif yanma hissi görülmektedir. Bu şikayetler kısa süreli şikayetlerdir. Birkaç gün içerisinde geçmektedir.

Dövme Silme İşlemi
Dövme Silme İşlemi

Döve Sildirme İşlemi Sırasında Hastane de Kalmak Gerekir Mi?

Yapılan işlem için hastane de yatış yapılmasına gerek yoktur. İşlem tamamen ayakta olarak yapılır ve yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Silme işlemi için İzmir’de bulunan kliniğimize gelmeniz yeterlidir. İşlemi yaptırdıktan sonra günlük yaşamınızı etkileyecek bir işlem olmadığı için hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşinize gitmenizde veya alışverişe çıkmanızda bir sakınca yoktur.

Lazer ile Dövme Sildirmenin Fiyatı Ne Kadardır?

Sabit bir fiyat yoktur. Bu fiyat dövmenizin büyüklüğü rengine göre değişmektedir. Ek olarak yapılan alanın büyüklüğü de çok önemlidir ve kaç seans geldiğinizde çok önemlidir. İzmir dövme sildirme işlemi ve fiyatı hakkında detaylı bilgi için Op. Dr. Rıza Aktaş ve ekibine ulaşabilirsiniz.

Kalıcı Dövme Sildirme İzmir
Kalıcı Dövme Sildirme İzmir
This error message is only visible to WordPress admins
Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL