Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene dolgusu nedir, çenenin yüze uyum sağlaması ve estetik görünüm elde edilmesi için dermal dolgu maddelerinin kullanılmasından oluşan bir tedavidir. Hacim oluşturmak için kullanılan hyaluronik asit sayesinde yüzün dengesi, doğal olarak geri kazandırılır ve işlemden sonra daha estetik bir çene ile yüz uyumu elde edilir. Bu işlemde çene ucu dolgusu da yapılabilir.

Çene, insanların yüz ifadesini tanımlayan çok önemli bir parçasıdır. Kısa veya asimetrik bir çeneye sahip olmak, yüzde bir dengesizlik yaratır. Bu da boynun derinliğini ortadan kaldırarak asimetrik bir görüntü oluşturur. Bu nedenle çene dolgusu, oldukça talep gören bir tedavidir. Çene dolgusu tedavisi, doğal olarak yüzdeki dengeyi sağlamayı başarır. Kişinin fiziksel görünümünü anında iyileştirmeyi başarır.

İzmir çene dolgusu, yüze uyum kazandıran yüksek yoğunluklu hyaluronik asidin ince iğnelerle enjekte edilmesinden oluşur. Enjekte edilen hyaluronik asit miktarı, hastanın ihtiyacına göre belirlenir ve tedavi tek seansta gerçekleştirilir. Çene ve çene ucu dolgusu gibi tedavilerin en büyük avantajı, yan etkilerinin olmaması ve anında ortaya çıkan doğal sonuçlarıdır.

Çene Dolgusu (Jawline) Nedir?

Çene dolgusu veya jawline, yüz hatlarını uyumlu hale getirmek için çene hacmini artıran eşsiz bir prosedürdür. Çene dolgusu İzmir işleminde çene içine, hyaluronik asit bazlı mikroenjeksiyonlar uygulanır.

Çene hattı dolgusu işlemi, çeneye doğal ve çekici bir şekilde hacim vermek için kullanılır, yüzdeki uyumun oluşmasına yardımcı olur. Çene dolgusu tedavisinin sonuçları, hemen görülür ve 18 aya kadar kalıcıdır. Üstelik bu estetik rötuş, sadece bir seansta yapılır.

Çene Dolgusu (Jawline) Nasıl Yapılır?

İzmir çene dolgusu veya jawline işlemi şu adımlardan oluşur:

  • Konsültasyon ve hazırlık

İşlemden önce doktor, prosedürü detaylı olarak anlatacaktır. Kanama veya morarma ihtimalini artırdığı için prosedürden bir hafta öncesinden başlayarak aspirin, non-steroid antiinflamatuarlar, sarımsak ve diğer esansiyel yağ asitlerini kullanmamak önemlidir. Ayrıca işlemden bir veya iki hafta önce herhangi bir kimyasal peeling işlemi de planlanmamalıdır.

  • Anestezi

İşlem sırasında herhangi bir ağrı ve sızı olmaması için doktor, işlem bölgesine anestezik krem uygulayacaktır.

  • İşlem

Doktor, nazikçe dermal dolgu maddelerini çene bölgesine enjekte edecektir. Dolgu tedavisi sırasında istenen sonuçları elde etmek için birkaç enjeksiyon yapılacaktır. Çene ucu dolgusu da bu aşamada yapılacaktır.

Çene Dolgusu (Jawline) Kalıcı Mıdır?

Çene dolgusu İzmir, kalıcı değildir ve sonuçlar, kişiden kişiye değişir. İşlem bir uzman tarafından yapıldığında sonuçların ortalama süresi 10 ile 12 ay sürecektir. Bazı durumlarda sonuçlar, 2 yıla kadar sürebilir.

Çene Dolgusu Nedir
Çene Dolgusu Nedir

Çene Dolgusunu (Jawline) Kimler Yaptırabilir?

İzmir jawline işlemi, çene hattının görünümünü iyileştirmek için kullanılabilen kozmetik bir tedavidir. Jawline İzmir için ideal adaylar, çene hattının şeklinden veya belirginliğinden memnun olmayan ve görünümünü güzelleştirmek isteyen kişilerdir.

Jawline İzmir zayıf, belirgin olmayan, sarkık ya da yüzün geri kalanıyla asimetrik veya orantısız görünen çene hattı sorunları gibi çeşitli endişeleri giderir. Ayrıca bu prosedür, çene çizgisi probleminden muzdarip olan kişiler için de uygundur.

Çene Dolgusu (Jawline) Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Genel olarak dolgu uygulamaları işleminden sonra dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bu cerrahi olmayan işlemden sonra enjeksiyonların yapıldığı yerde bir miktar şişlik, biraz morarma ve belki de bir miktar hassasiyet olabilir. Bu sorunların tümü, genellikle yaygındır ve birkaç gün içerisinde normale döner.
  • Şişlik ve morarmaları azaltmak için çene bölgesine hafif bir soğuk kompres yapılabilir.
  • İzmir jawline işleminde dolgu, enjekte edildiği bölgelerde kolajen oluşturmaya başlayacaktır. Bunun için ilk 24 ile 48 saat yoğun egzersiz yapılmamalıdır.
  • Güneş ve sıcaktan, özellikle solaryumlardan, masajlardan, aşırı soğuktan kaçınılmalıdır.
  • Ayrıca kanamayı artırabilecekleri için kan sulandırıcı ve nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) almaktan kaçınılmalıdır.

Çene Dolgusu (Jawline) Zararlı Mıdır?

Her prosedürde olduğu gibi jawline İzmir işlemini deneyimli bir doktor yaparsa tamamen güvenlidir ve hiçbir zararı yoktur.

Aksine bu işlemin birçok faydası vardır.  Örneğin işlemden sonra sosyal hayatta kesinti olmaz ve hemen işe veya eve dönülebilir. Genel anestezi kullanılmadığı için riskler de yok denecek kadar azdır. Sonuçlar ise hemen görülebilir.

Jawline Fiyatları?

İzmir jawline işleminde kullanılacak dolgu malzemesinin kalitesi çok önemlidir. Malzeme kalitesi, uygulamanın başarısını ve kalıcılığını yüksek oranda artırır. Bununla beraber İzmir jawline fiyatları için de önemli bir kıstastır.

Dolgu malzemelerinin kalitesi, tercih edilen uygulama yöntemi, başka işlemlerin gerekip gerekmediği, hastane veya klinik koşulları ve lokasyon gibi etkenler, yine İzmir çene dolgusu fiyatları üzerinde etkilidir. Bundan dolayı çene dolgusu veya jawline İzmir fiyatları için mutlaka doktorla ön görüşme yapılmalı, muayene olunmalı ve fiyatlar hakkında bilgi alınması gerekir.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL