Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

İp Askı Uygulaması

İp Askı Uygulaması. İz bırakmayan ve ağrısız bir yöntem olan İzmir ip askı tedavisi veya diğer adıyla Fransız ip askısı, bir nevi ameliyatsız yüz germe işlemidir. Rezorbe olabilen iplerin, cilt altına sabitlenip fonksiyonlarını yerine getirmeleri için yerleştirilmesinden oluşan ağrısız, hızlı ve invaziv olmayan bir tekniktir.

Orta derecede yüz sarkmalarında, kaş düşüklüklerinde, çene hattı şekil bozukluklarında ve boyundaki gıdılar da ip askı prosedürü etkili bir yöntemdir. İp askı tedavisi İzmir prosedürü, genel anestezi veya hastanede yatış gerektirmez.

Yüzün sarkık bölgeleri için özel olarak tasarlanmış ipler kullanılarak yüzün gerilmesini amaçlayan bu yöntem, diğer yöntemlere alternatif olarak sunulur. Ciltte istenilen başarıyı yakalayabilmek için dolgu uygulamaları gibi farklı prosedürler de bu yönteme dahil edilebilir.

İşlem, ortalama yarım saat kadar sürer ve tedavi sonrasında iz kalmaz. Ciltteki tek etkisi dalgalanmalar olabilir, fakat bunlar da 1 hafta içerisinde kaybolur.

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp askı uygulaması, yaşlanmanın ilk belirtilerini ortadan kaldırmak için geliştirilmiş bir ameliyatsız prosedürdür. Fransız ip askısı, sarkık bölgenin özel tip ipler kullanılarak gerginleştirilmesi için gerçekleştirilen ameliyatsız göz kapağı estetiği gibi ameliyatsız bir cilt germe yöntemidir.

Bu yöntem, cildi doğal bir şekilde gerginleştirir ve bu yolla doku kaybı, sarkma veya yüzdeki tonsuzlukla da mücadele eder. Yüz ile boyun görünümünü sıkılaştırmak ve gençleştirmek için de tasarlanmış bir tedavidir.

Tedavide kullanılan iplikler, vücutla tamamen uyumludur ve vücutta tamamen emildiği bilinen polidioksanon (PDO) adı verilen bir maddeden yapılır. Mükemmel uyumluluğu hakkında fikir edinmek için bu biyolojik ipler, kalp ameliyatları ve dikişlerde de kullanılır.

Nasıl Uygulanır?

İp askı uygulaması aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • Konsültasyon ve hazırlık

Her ne kadar tedavide cerrahi prosedürler kullanılmıyor olsa da konsültasyon ve hazırlık süreci, işlemin başarısı için çok önemlidir. Yapılacak olacak ilk konsültasyonda doktor, teknikler, malzemeler ve tedavinin sonuçları gibi gerekli bütün bilgileri verecektir. Ayrıca işlemden önce sigara içilmemeli, kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalı ve alkol alımı da sınırlandırılmalıdır.

 • Anestezi

İp askı uygulaması İzmir işlemi, sadece lokal anestezi altında yapılır ve genel anestezi gerekmez. Uygulama alanları belirlenir ve işaretlenir. Daha sonra işaretli bölgelere lokal anestezi uygulanır.

 • İşlem

İpler, işaretli bölgelerden iğneler kullanılarak deri altına asılarak yerleştirilir. Sarkıklık derecesi dikkate alınarak yüz son şeklini alırken ipler gerektiği kadar gerginleştirilir. Bu sayede yüzde, hiçbir iz olmadan canlanmış bir görünüm elde edilir.

Kalıcı Mıdır?

İp askı uygulamasının kalıcılığı, genel olarak prosedürde kullanılan iplere bağlıdır. Ancak kalıcılık, tipik olarak 1 ile 2 yıl arasında sürer.

Elbette yöntemden faydalanan kişinin, kendisine ve cildine özen göstermesi de oldukça önemlidir. Sigara, alkol tüketimi ve düzensiz beslenme gibi durumlarda etkisi azalır. Bu nedenle tedaviden sonra yaşam tarzına dikkat etmek çok önemlidir.

İp Askı Ne Zaman Oturur?

Yüze ip askı uygulaması, doğal bir şekilde kolajen sentezini teşvik eder. Böylece kolajen üretimi, 5-6 ay içerisinde tam olarak zirveye ulaşır.

Prosedürde kullanılan iplerin etkinliği, 1 ile 2 yıl kadar sürecektir. İşlemden hemen sonra değişimler başlayacak ve yaklaşık 2-3 hafta sonra ip askı uygulaması tam olarak oturacaktır.

Ne Kadar Sürede İyileşir?

İp askı tedavisi İzmir işleminde aslında iyileşme süreci yoktur. Çünkü tedavi sırasında herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için uygulama sonrası sosyal aktivitelere dönülebilir.

Bununla beraber yüz üzerinde minimal düzeyde de olsa gerginlik ortaya çıkabilir. Bu problem, kısa sürelidir ve 1 hafta içerisinde hiçbir problem kalmayacaktır.

Avantajları Nelerdir?

İzmir ip askı tedavisi avantajları şunlardır:

 • İşlem, anında cilt üzerinde etkisini gösterir ve yüzün dirileşmesi, ilk bakışta bile fark edilecektir.
 • Hastanede yatmaya gerek yoktur ve sosyal hayatta kesinti olmadan hemen gündelik aktivitelere dönülebilir.
 • İşlemden sorna yüz ifadelerinden hiçbir değişiklik olmaz.
 • İzmir ip askı tedavisi için kullanılan ipler, cilt üzerinde kolajen oluşumunu destekler. Uygulamadan sonra ipler, dışarıdan hiçbir şekilde görünmez.
 • Yüze ip askı uygulamasından sonra yara izi oluşmaz.
 • Prosedür, nispeten hızlı ve son derece basittir.
 • Alternatif yöntemlere nazaran çok daha doğal sonuçlar verir.
 • İşlem tekrarlanabilir ve böylece kalıcılık artırılabilir.
 • Hem cildin yüzeyinde hem de cildin altında çok etkili sonuçlar veren ip askı tedavisi İzmir sayesinde cilt tonu büyük oranda yenilenir. Böylece gözenekler de yok olur.
 • Yüz germe işlemiyle beraber cildin nem dengesi de sağlanır ve renk farklılıkları tamamen giderilir.

İp Askı Uygulaması Fiyatları?

İzmir ip askı tedavisi fiyatları, tercih edilecek ipin tipi ile beraber miktarına, markaya, tekniklere ve doktorun tecrübesine göre tamamen değişkenlik gösterir.

Ayrıca lokasyon, uygulamanın yapılacağı hastane veya kliniğe göre de Fransız ip askısı fiyatları tamamen değişebilir.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL