Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? yüzdeki ilk yaşlanma bölgesidir. Göz altı, yağ bezlerinden fakir bir alandır. Bu bölgede, yüzün diğer bölgelerine göre daha erken yaşlarda kuruluk ve kırışıklıklar görülebilir. Ayrıca yüz hareketleri ve görme bozukluğu nedeniyle gözlerin sürekli kısılması da göz çevresinde kırışıklık oluşumuna neden olur. Yaşla birlikte bölgenin yağ dokusu, kas dokusunun incelmesi ve bu yapıları tutan bağ dokusunun zayıflaması nedeniyle gözaltında morluklar veya çukurlar gelişebilir.

Gözaltı ışık dolgusu göz altındaki çukurlukları, çöküntüleri, çıkıntıları düzeltmek için özel olarak tasarlanmış dolgu maddelerinin enjekte edilmesi işlemidir. Gözaltının sağlıklı görünmesi ve bölgedeki sorunların giderilmesi için İzmir gözaltı ışık dolgusu, en etkili çözümdür.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu nedir, göz altındaki yorgun ve çökmüş görüntüyü gidermek amacıyla hyaluronik asit dolgu maddesinin kullanıldığı eşsiz bir uygulamadır. Genellikle koyu halkaları ve morlukları olan kişilere uygulanır. Göz altı dolgusu için en iyi sonuçlar, göz altında çok belirgin çukurluğu olan ve göz altı torbası az olan kişilerde alınabilir.

İzmir göz altı dolgusu, torbalanma ile birlikte çukurluğun da çok olduğu durumlarda tercih edilmeyebilir. Göz altındaki çukurluğun yanında yanakta da sarkma varsa bu durumda yanak dolgusu da uygulanarak daha başarılı çözümler elde edilebilir.

Gözaltı ışık dolgusu işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Bunun dışında geçici olan dolgu sonrası hafif kızarıklık olabilir. Bu tür kozmetik işlemlerde ciddi komplikasyonlar yaşamamak için hastaların, mutlaka bu alanda uzman kişilerden destek alması gerekir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Önemli farklılıkların elde edildiği bu dolgu işlemi öncesinde hastaların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. İzmir gözaltı ışık dolgusu aşamaları şunlardır:

 • Hazırlık

Doktor, hazırlık sürecinde gerekli bütün bilgileri verecektir. İşlem öncesi aspirin gibi antikoagülan etkisi olan ilaçlar kullanılmamalıdır. Düzenli olarak ilaç kullanan hastaların, doktora eksiksiz bilgi vermesi gerekir.

İlaçların yanı sıra pıhtılaşmayı önleyici etkisi olan gıda ve bitkilerden de işlem öncesinde uzak durulmalıdır. Göz çevresinde uçuk veya enfeksiyon olması durumunda bu işlem ertelenebilir. Hastaların işlemden en az 3-4 gün önce alkol alımını kesmesi gerekmektedir.

 • Anestezi

Hastanede kalmayı gerektirmeyen gözaltı ışık dolgusu İzmir işlemi için genel anestezi gerekmez. Hastanın ağrı hissetmemesi için enjekte edilecek dolgu kokteyline anestezik maddeler eklenir ve dokuya verilir. Kızarıklık, morluk, şişlik gibi durumlara karşı özel iğneler kullanılarak yapılan gözaltı ışık dolgusu sonrasında herhangi bir risk bulunmamaktadır.

 • İşlem

Bu tedavide de tıpkı dudak dolgusunda olduğu gibi dolgu maddeleri, enjeksiyon yardımıyla göz altına uygulanır. Prosedürde sorunlu alana ışık dolguları yavaş bir şekilde verilir. Böylece ağrı ve olası risklerin önüne geçilir.

Gözaltı Işık Dolgusu
Gözaltı Işık Dolgusu Nedir

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Gözaltı ışık dolgusu İzmir, ameliyatsız estetik işlemler arasında yer alır ve dolayısıyla elde edilecek sonuç, ne yazık ki geçicidir. Süreç, kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı, ortalama olarak 1 ile 1,5 yıl kadardır.

Daha sonra aynı etkiyi korumak için işlem tekrarlanabilir. Bu işlem, düzenli bir şekilde yapıldığında prosedürün sonuçları gözle görülür şekilde olacaktır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kaç Günde İyileşir?

Göz altında yer alan cilt, çok hassas ve son derece incedir. Bundan dolayı da İzmir göz altı dolgusu sonrasında şişlik veya morluk görülmesi oldukça normaldir. Ancak ortalama olarak göz altı ışık dolgusu, 2 hafta içerisinde tamamen iyileşecektir.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

İzmir gözaltı ışık dolgusu, genel olarak risk faktörleri olan bir tedavi olmasa da bazı kişiler bu işlem için uygun değildir. Gözaltı ışık dolgusu İzmir işlemi aşağıdaki kişilere yapılmaz:

 • İşlem sırasında enjekte edilen maddeye karşı duyarlı olan kişiler
 • Hamile ve emziren kadınlar
 • Hemofili (kan pıhtılaşma sorunu) problemi olanlar
 • 18 yaş altındakiler

Göz Altı Dolgusu Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Göz altı dolgusu, genel olarak güvenli bir uygulamadır. Alanında uzman doktor tarafından yapıldığında ciddi olabilecek herhangi bir yan etki ve riski yoktur. Bununla beraber tedavinin başarısını artırmak ve riski tamamen ekarte etmek için hastalar, doktorun talimatlarına uymalıdır. Genel olarak göz altı dolgusu sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Tedaviden sonraki ilk 24 saat içerisinde göz çevresine hiçbir şekilde makyaj yapılmamalıdır.
 • İşlemden sonraki 2-3 gün boyunca sıcak banyo yapılmamalıdır. Solaryum veya saunaya girilmemelidir.
 • İlk 24 saat kesinlikle göz çevresi ovuşturulmamalı ve masaj yapılmamalıdır.
 • Doktor aksini önermedikçe ilk bir hafta boyunca ağır sporlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca yoğun güneşe maruz kalınmamalıdır.
 • İşlemden sonraki ilk hafta aspirin, sigara, alkol ve çeşitli antikoagülan ürünler alınmamalıdır.
 • İşlem sonrası bölgede beyaz ve mora dönüşen renk değişiklikleri veya aşırı ağrı varsa mutlaka doktor ile iletişime geçilmelidir.

Göz Altı Dolgusu Fiyatları?

Göz altı dolgusu fiyatları uygulama yapılacak bölgenin özelliğine, dolgu maddesi türüne, uygulanacak dolgu miktarına ve uygulama yapılacak olan kliniğin veya hastanın ücret politikasına göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca lokasyon, doktorun deneyimi ve daha birçok faktör gözaltı ışık dolgusu fiyatları üzerinde etkilidir.

Paylaş:

Comments are closed.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL