Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir

Yıllar geçtikçe özellikle de zayıf kişilerde yanakların çukurlaşması, yüze üzgün ve yorgun bir görünüm verir. Bu çöküntü, hastalık durumunda gençlerde bile gözlemlenebilir ve yapısal olarak cilt altı yağlarının emilmesine neden olur. Cildin canlı ve çekici görünümünün en belirgin simgesi olarak kabul edilen dolgun yanaklar, özellikle kadınlar için oldukça önemlidir.  Bu gibi durumlarda yanak dolgusu hayat kurtarıcıdır.

Bu tedavi, yanaklardaki sarkmaların giderilmesi, boşlukların doldurulması ve kaybedilen hacmin tekrar kazandırılması amacıyla yapılan estetik bir uygulamadır. Bu yöntem, kısa sürede doğal ve genç bir görünüm kazandırır. Kişinin daha belirgin yüz hatlarına sahip olmasını ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlar.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu, yanaktaki boşluk veya deformitelerin doldurularak düzgün bir görünüme kavuşturulması için yapılan popüler bir prosedürdür. Ameliyatsız yüz estetiği uygulamalarından biri olan yanak dolgusu İzmir, çarpıcı bir görünüm için daha belirgin yüz hatları oluşturmak için uygulanır. Özellikle elmacık kemiği bölgesinin daha dolgun ve fit görünmesi için yapılan pratik uygulamalardan biridir. Doğal yanak dolgusu ile simetri bozuklukları da giderilir.

İzmir yanak dolgusu için genellikle dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit, ciltte kolayca bulunan ve yüze hacim veren bir maddedir. Ancak vücuttaki oranı, yaşla birlikte azalır. Vücutta bulunan doğal bir madde olduğu için yan etkileri minimumdur ve oldukça güvenilir bir dolgu maddesidir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız bir yöntem olması, kısa sürede dolgun yanakları sağlaması ve diğer yöntemlere göre uygun maliyeti nedeniyle bu işlem, sıklıkla tercih edilir. Hastanın yanaklarındaki hacim eksiklikleri, kısa süreli enjeksiyon operasyonu ile başarılı bir şekilde tedavi edilir. İzmir yanak dolgusu işlemi şu aşamalardan oluşur:

  • Hazırlık

Yanak dolgusu, önceden hazırlanmış dolgu maddesi ile yapılan ve hastaya enjeksiyonla takviye edilen dolgu işlemidir. Prosedür için yüzün simetrisine uygun olacak teknikler uygulanır. Bu nedenle İzmir yanak dolgusu prosedüründen önce hastanın yüz analizi yapılır.

  • Anestezi

Uygulama öncesi anestezik krem ​​yardımı ile hastaların ağrı ve sızı hissi tamamen ortadan kaldırılır.

  • İşlem

Anestezi işlemi etkisini gösterdikten sonra işlem bölgesi için belirlenen aralık ve ölçüde enjeksiyonla yanaklar şekillendirilir. Bölgeye aktarılan dolgu içeriği, transfer edildiği bölge olan yanaklarda etkisini gösterir. Böylece tüm yüzde, estetik açıdan istenilen değişikliği sağlar. Yanakların doldurulması işleminde iğne veya kanül kullanılabilir. Yanak çizgisi dolgusu da bu aşamada duruma göre yapılabilir.

Yanak Dolgusu Nedir
Yanak Dolgusu Nedir

Yanak Dolgusu Ömrü Ne Kadardır?

Tedavide dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanıldığı için etki süresi, hastadan hastaya göre değişir. İzmir yanak dolgusu ömrü, ortalama olarak 9 ile 18 ay arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, doku durumuna, yaşına ve cinsiyetine göre daha da uzayabilir.

Dolgu miktarının fazlalığı, işlemin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Ancak dolgu oranının, yüze doğal olarak oturmasını sağlamak için doğru miktarda enjeksiyon yapılması gerekir. Diğer yüz estetiği uygulamaları gibi yanak dolgusu İzmir de geçici estetik uygulamalar arasındadır. Bu nedenle kalıcı yanak dolgusu için işlemin tekrarlanması gerekir.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

İzmir yanak dolgusu için ideal adaylar, yaşlanmaya bağlı olarak yanaklarında hacim kaybı yaşayanlar erkek ve kadınlardır. Ayrıca doğal olarak ince veya düz yanakları olan ve yüz hatlarını belirginleştirmek isteyen kişiler de uygun adaylardır.

Genel olarak yanaklarının görünümünü iyileştirmek isteyen herkes, aslında tedavi için iyi bir adaydır. Özel ihtiyaçları değerlendirmek ve dolgunun gerekip gerekmediğini anlamak için doktora danışmak çok önemlidir.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Doğal yanak dolgusu, ortalama olarak 30 dakika ila 1 saat kadar sürer. Bu süre, kullanılan dolgunun tipine ve tedavinin kapsamına göre değişir. Enjeksiyon işlemi, genellikle yalnızca birkaç dakika sürer. Ancak hazırlık ve işlem sonrası bakım ek süre alabilir.

Tipik olarak bu işlem, uzun süreli sonuçlar sağlayabilen nispeten hızlı ve kolay bir işlemdir. Mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için cerrahın işlem sonrası bakım talimatlarına uymak çok önemlidir.

Yanak Dolgusu Kaç Kez Yapılabilir?

Genel olarak dolgu uygulamaları ve yanak dolgusunun kaç kez yapılabileceği, kullanılan dolgu maddesinin türü ve hastanın, tedaviye verdiği yanıt gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Genel olarak bu işlem, istenilen etkiyi korumak için ihtiyaç duyuldukça tekrarlanabilir. İşlemin tekrarlanması, zarardan çok fayda sağlar. Ne kadar çok tekrarlanırsa o kadar fazla etki gösterir.

Yanak Dolgusu İşleminden Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler

Daha genç bir görünüme ve sıkı bir yüz cildine sahip olmak için yapılan yanak dolgusu İzmir, çok kısa süre ve vücutla uyumlu sağlıklı maddelerle yapılır. Her estetik müdahalede olduğu gibi prosedürden önce bazı hususlara dikkat etmek gerekir. İşlemden önce dolgu maddesinin türü, doktorun deneyimi ve olası riskler de dahil olmak üzere bir dizi faktörü göz önünde bulundurulmalıdır. Genel olarak yanak dolgusu işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Tedavi için hyaluronik asit, kalsiyum hidroksilapatit ve poli-L-laktik asit gibi farklı dolgu türleri kullanılabilir. Her dolgu tipinin kendine özgü özellikleri ve riskleri vardır. Bu nedenle hangi tipin neden kullanıldığını anlamak önemlidir.
  • İşlemi yapan doktorun deneyimi ve nitelikleri de çok önemlidir. Prosedürü gerçekleştirecek nitelikli ve deneyimli bir tıp doktoru seçmek çok önemlidir.
  • Potansiyel riskler ve yan etkiler hakkında doktordan gereken bilgiler alınmalıdır.
  • İşleme karar verdikten sonra en kısa sürede sigara kullanımı bırakılmalı ve alkol alımı sınırlandırılmalıdır.
  • Dolgu uygulamasından 2 hafta önce aspirin veya benzeri ilaçların kullanımı da kesilmelidir.

Yanak Dolgusu Fiyatları?

İzmir yanak dolgusu fiyatları hastanın tıbbi durumuna, dolgu maddesinin markasına ve çeşidine göre tamamen değişir. İşlemde kullanılacak dolgu malzemesinin kalıcılık etkisi gibi faktörler de yanak dolgusu İzmir fiyatları üzerinde etkilidir. Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve prosedürle ilgili sorular sormak için doktorla iletişime geçilmelidir.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL