Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Somon DNA Tedavisi

Somon DNA tedavisi, son dönemlerde popülerliği artan bir yöntemdir. Tedavide kullanılan madde, somon balığından elde edilir; hyaluronik asit ve eser miktarda amino asitler içerir. İzmir somon DNA tedavisi, oldukça başarılıdır ve ilk seanstan itibaren ciltte gözle görülür etkiler yaratır.

Bu tedavi, hastanın cilt yapısına, yaşına ve ortalama etki süresine göre farklılık gösterir. Etkisi 10 ile 12 ay sürdüğü bildirilse de cilt iyileşmeye başladıkça tekrarlanan seanslarla kalıcılığı giderek artar. Cilde somon DNA’sı uygulandıktan sonra dermis tabakasındaki metabolik aktiviteler artar ve yeni kan damarları oluşur. Prosedür, kolajen sentezini sağlayan büyüme faktörlerinin deriden salgılanmasını artırır ve kan akışını hızlandırır. Böylece cilt, nemlenmeye ve yenilenmeye başlar. Bu süreç, zamanla hızlanır ve cildi daha fazla yeniler.

Somon DNA tedavisi İzmir, her cilt tipine güvenle uygulanabilen bir işlemdir. Cilt yapısının düzenlenmesinde, yüz, boyun, dekolte, eller ve dudakların yenilenmesinde etkilidir. Cilde enjekte edilen somon DNA, doğal bir madde olduğu için alerjik reaksiyonlara da neden olmaz. İşlem sırasında hastalar, sadece enjeksiyon iğnesinin minimal düzeydeki sızısını hissederler ve çoğu zaman farkında bile olmazlar.

Somon DNA Tedavisi

Somon DNA Tedavisi Nedir?

Somon DNA tedavisi, somon balığının sperminden elde edilen polinükleotit DNA moleküllerinin ve hyaluronik asidin deri altına uygulanması işlemidir. Bu özel formül, cilde enjekte edildiğinde hücre yenilenmesini sağlar. Yapısal destek vererek cildi güçlendirir ve nemlendirir.

Mevcut ince veya orta kırışıklıkları azaltmaya ve cildi gençleştirmeye yardımcı olur. Cilde canlılık, elastikiyet ve görünür parlaklık verir. Bu nedenle gençlik aşısı olarak da bilinir.

İzmir DNA tedavisi, cildin zamanla kaybettiği elastikiyetini geri kazandırmak amacı ile uygulanır. Bu yöntem, birçok önemli cilt problemini ortadan kaldırır.

Somon DNA Tedavisi Nasıl Yapılır?

Somon DNA tedavisi İzmir şu adımlardan oluşur:

 • Hazırlık

İki aşamalı bir tedavi olarak bilinen somon DNA uygulamasında ilk olarak saf hyaluronik asit ile cildin ideal nem seviyesi geri kazandırılır. Canlılık etkisini elde etmek için ciltte hazırlık aşaması planlanır ve bu, iki haftalık bir süreye karşılık gelir.

 • Anestezi

İzmir DNA tedavisinde genel olarak lokal anestezik krem tercih edilir. Uygulama yapılacak bölge dezenfekte edildikten sonra işlem başlar.

 • İşlem

Cilt hazırlandıktan ve anestezi etkisini gösterdikten sonra somondan üretilen serum, 1-1,5 cm aralıklarla küçük iğneler yardımıyla cilt altına enjekte edilir. Bu serum ile sigara, alkol tüketimi ya da UV ışınları gibi etkenlerin neden olduğu protein eksikliği de giderilir. Somon DNA dermaroller, dermapen, radyofrekans ve çeşitli lazerler ile kombine olarak verilebilir.

Somon DNA Tedavisi Ne Kadar Kalıcıdır?

İlk uygulamanın hemen ardından ciltteki etkileri, gözle görülür hale gelir ve her seanstan sonra etkisi giderek artar. İzmir Somon DNA tedavisinin kalıcılığı, ortalama 1 yıl kadar sürer. İp askısı gibi diğer gençleştirme yöntemleri ile kombine edilerek tedavinin etkinliği artırılabilir.

Somon DNA Tedavisi Ne Kadar Sürede Etki Eder?

DNA tedavisi, etkisini hemen gösterse de tam etkiyi birkaç hafta sonra gösterecektir. Tedavi tamamen bittikten sonra kolajen üretiminin artışı, aylar boyunca devam eder.

Bununla beraber tedavi tamamlandıktan işlemi belirli sürelerde tekrarlamak, etki süresini artırmada çok önemlidir.

Somon DNA Tedavisi Kaç Seans?

DNA tedavisi İzmir, cildin tipine ve ihtiyacına göre 1 ile 5 seans arasında gerçekleştirilir. Yüksek oranda cilt şekil bozuklukları olanlarda ise 3-4 seanslık bir seri önerilir.

Uygulamalar, genel olarak iki haftalık aralıklar yapılır. Her seansta ise dönüşümlü olarak cilde DNA ya da hyaluronik asit verilecektir.

Somon DNA Tedavisi Faydaları Nelerdir?

DNA tedavisinin faydaları şunlardır:

 • Bu tedavi, hücreler üzerinde yenileyici etki gösterir. Böylece cilt, eski parlaklığına ve elastikiyetine kavuşacaktır.
 • Kırışıklık veya sarkıklık gibi sorunlarda bu işlemin çok etkili bir yumuşatıcı etkisi vardır.
 • İzmir DNA tedavisi, en güvenilir ve etkili prosedürlerden biridir.
 • İşlemden sonra cilt üzerinde herhangi bir iz kalmayacaktır. Ayrıca, bu işleme bağlı olabilecek herhangi bir cilt reaksiyonu da görülmez.
 • Somon DNA, cilde yüksek oranda nem sağlayacağı için cildin nefes almasını sağlar ve gözeneklerin tıkanmasını da tamamen engeller.
 • İçeriğinde bol miktarda hyaluronik asit bulunan Somon DNA, ciltte kolajen üretimini tetikler. Bu da cildin çok daha genç görünmesini sağlar ve yüze daha dolgun bir görünüm kazandırır.
 • Bu tedavi yöntemiyle ilk yaşlanma belirtisi olan ince kırışıklıkları ve cilt çizgilerini yok etmek de mümkündür. Çünkü somon DNA’nın içerdiği proteinler, mineraller ve diğer önemli bileşenler, yaşlanma karşıtı bir ajan görevi görür.
 • Cildin nemlenmesine yardımcı olan Somon DNA, kuru cilde sahip olanlara uygulandığı zaman kuru ciltten dolayı yaşanan bütün sorunları da ortadan kaldırır.

Somon DNA Tedavisi Fiyatları

İzmir DNA tedavisi fiyatları cilt tipine, uygulanacak tekniğe, doktorun deneyimi ile beraber tecrübesine ve kullanılan malzemelere göre tamamen değişir. DNA tedavisi İzmir fiyatları için doktor ile görüşmek en doğrusu olacaktır.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL