Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Gençlik Aşısı Uygulaması

Gençlik Aşısı Uygulaması Nedir?

Gençlik aşısı uygulaması, içerisinde hyalüronik asitin 2 faktörlü özel formu olan, eser miktarda aminoasitlerin olduğu ve cildin hemen altına enjekte edilen önemli bir tedavi yöntemidir. Gençlik aşısı, yüz gençleştirme, ince çizgi tedavisi ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların onarılması için uygulanan yöntemdir. Bu tedavi yöntemi hemen hemen her cilt türüne uygun olan ve uygulanması son kolay olan bir uygulamadır. Yaşın hızla ilerlemesine rağmen her daim canlı görünmek ve yıllara adeta meydan okumak her insanın şüphesiz ortak bir dileğidir. İşte gençlik aşısı adı verilen canlandırma uygulaması, cildi gençleştirir, pürüzsüzleştirir ve canlandırır. Çeşitli formları yaşlılık belirtilerini gideren efsane bir iksir olarak görülen hyalüronik asit, %100 saflaştırıldı ve çok etkili bir kullanım biçimiyle cildi yenilen canlandırmada da hızla kullanılmaya başlandı. Gençlik aşısı adı verilen ve %100 saflaştırılan hyalüronik asit baz alınarak oluşturulan bu canlandırıcı programda, cilde 3 farklı aralıkla küçük aşılar yapılır ve bu aşı, cildin kendi kendini tamamen onarmasını, nemlenmesini ve sıkılaştıran hücrelerin yenilenmesini sağlar. Günümüze kadar birçok farklı alanda kullanılan bu mucizevi asit, vücuttaki esneklik, nem ve ölü hücrelerin yenilenmesini sağlayan kollajeni uyararak çalışır. Gençlik aşısının farkı ise bu asidin %100 saflaştırılmış halinin kullanılması ve dolguyla birlikte cildin, genel olarak canlanıp tam manasıyla yenilenmesini sağlayacak formlarının da bulunmasıdır.

Gençlik Aşısının İçeriğinde Neler Bulunur?

Cildin doğal olarak nem seviyesini arttırarak çok daha canlı görünmesini sağlayan gençlik aşısının içeriği, diğer uygulamalara nazaran çok daha zengindir. Cildi yalnızca doğal olarak nemlendirmeyip ileriki süreçlerde ciddi düzeyde ihtiyacı olan ama cildin kendisinin tamamen sentezleyemediği önemli yapı taşlarını da içerisinde barındırır. Gençlik aşısının içeriğinde genel olarak aşağıdaki maddeler bulunur;

 • Hyalüronik asit: Cildin doğal nem seviyesini yükselten hyalüronik asit, ciltte suyu tam manasıyla tutan hücrelerin onarımını sağlar. Ciltteki kollajen ve elastin üretimlerine yardımcı olur.
 • Organik Silica: Cilt konturunun onarılması için gerekli olan kollajenin ve elastik fibrillerin artışını sağlar.
 • Hexapeptide-8: Cildin solgun bir göstergesi olarak kabul edilen ince çizgileri ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan önemli bir hexapeptide-8 faktörüdür.
 • Pro kolajen Peptit: Ciltte yaş ilerlemesiyle beraber oluşan mimik kırışıklıkların ve ince çizgilerin yok olmasına yardımcı olan pro kolajen peptit, kolajen faktörüdür.
 • Pentapeptide-18: Kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmak için cilt altındaki kasların hızlı olan kasılma oranını yüksek oranda düşürür.
 • Dmae %3.5: Yüksek bir anti-oksidan etki bulunan bu madde, cildin altındaki doku kaslarını büyük oranda destekler. Ciltteki sarkmaların azalmasına yardımcı olur ve sıkılaşmanın artmasını sağlar.
 • Vitamin (B1-B6): Cilde yaşlanma karşıtı etkiler sunar ve anti-oksidan barındırır.
 • Mannitol: Şimdiye kadar bilinen en etkili anti-oksidanlardan biridir ve aynı zamanda ödem atıcı özelliği ile de bilinmektedir. Cilt için oldukça önem arz eden hyalüronik asidin cilt dokularında çok daha uzun bir şekilde kalmasına yardımcı olmaktadır.

Gençlik aşısının içeriğinde ayrıca, ciltte bulunan hücrelerin üretimini arttıran amino asitler de bulunmaktadır. Gençlik aşısında bulunan amino asitler ise genel olarak şunlardan oluşur:

 • L-Methionine: Cildin son derece sağlıklı ve canlı olması için kullanılan bu madde, protein dokusunun ana yapı taşıdır.
 • Leucine: Kas ve cilt dokularındaki bozulmaları yavaşlatmaya yardımcı olan önemli bir animo asittir.
 • L-Arginine: Doğal olarak kollajen üretimini uyararak artırır.
 • INC: Cildin ışıldamasını sağlayan bu madde, kimyasal bazlı fenilalanin ve undesilenik asitin sentezlenmesinden oluşan önemli bir bileşimdir.
 • Tyrosine: Askorbik asitle beraber aynı anda kullanıldığında doğal yolla kollajen üreten fibroblastları uyarır ve cildin konturunu sağlayan melanini üretir.
 • Glycine: İnsanlarda büyüme hormonu olan hghyi arttıran bu madde, insanların immün sistemini yüksek oranda destekler ve hasara uğramış dokuların hızla iyileşmesini sağlar.
 • Alanine: Ciltte pürüzsüz bir görünüm elde etmek amacıyla kullanılan bu madde ise yüksek öneme sahip amino asitlerden biridir.

Gençlik Aşısı Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucunda üretilen gençlik aşısının birçok faydası bulunur. Gençlik aşısının faydaları genel olarak şunlardır:

 • Yaş ilerlemesiyle beraber ciltte oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
 • Cildin altındaki kas dokularını yüksek oranda destekler.
 • İçeriğinde bulunan hyalüronik asit sayesinde cildin doğal olarak nemini tutmasını sağlar, nem seviyesini arttırır ve cilde büyük oranda elastikiyet kazandırır.
 • Cildin sıkılaşmasını ve çok daha canlı görünmesini sağlar.
 • Ciltteki elastin üretimini arttırır.
 • Vücudun, kendi kendine hücre yenilenmesini hızlandırır.
 • Hyaluronik asitin vücuttaki aktivitesini devam ettirip dokulardaki ömrünü uzatır.
 • Cilt sarkmalarını azaltır ve cilt altındaki kas dokularını onarır.
 • Cildin, sıvı tutmasını sağlayarak doğal bir şekilde nemlenmesini arttırıp hasarlı dokuları tamir eder.
 • Cilt konturunun düzenlenmesine yardımcı olur.
 • Ciltteki biyolojik doğal onarım seviyesini ve sürecini hızlandırır.
 • Cildin çok daha yavaş bir şekilde yaşlanma evresine girmesini sağlar.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı, doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bir nevi mezoterapi yöntemi de olan gençlik aşının uygulanması için ilk olarak diğer mezoterapi uygulamalarda yapıldığı gibi cilt derinlemesine temizlenir ve topikal anestetik kremler sürülür. Anestezik kremler 25-30 dakika kadar streç altında bekletilecektir. Daha sonra cilt bu anestezik kremden dezenfekte edilir. Dezenfekte uygulaması sonlandıktan sonra gençlik aşısı birer cm aralıklarla uygulamanın yapılacağı bütün alanın içerisine enjekte edilir. Bu uygulama yapılırken oldukça ince iğneler tercih edilir. Bu iğnelerin ince olması ve uygulamadan önce anestezik kremler uygulandığından dolayı acı, ağrı veya sızı hissiyatları oldukça alt seviyededir. Bu uygulamanın süresi anestezik kremin uygulaması ile beraber ortalama 30-35 dakika kadar sürer. Gençlik aşısı, boyun, yüz, dekolte, gıdı ve el bölgeleri için rahatlıkla kullanılabilir. Her insanın cildinin yaşlanma belirtisi, elastikiyet kayıp seviyesi, uygulamadan beklentisi ve uygulama amacı tamamen farklıdır. Doktor, insanların ihtiyaçlarını belirledikten sonra bu aşının tedavi seanslarını kişiye hususi olarak belirleyecektir. Bu uygulamanın seanslarında da farklılıklar olacaktır. Örneğin, genç bir cilde sahip olanlar için 2 seans uygulama yapılması yeterli olacaktır. Her bir seans arası 2 ile 3 hafta arasıdır. Orta segmentteki cilt tipine sahip olanlar için 2 ile 4 seans gerekebilir. Hasarlı cilt tipine sahip olanlar için ise 3 ile 5 seans gerekecektir. Seanslar arası ise ortalama 1-2 hafta kadardır. Cildin durumuna ve yapısına göre düzenlenen seanslar uygulanmaya başladığında ciltte çok belirgin değişiklikler görülecektir. İdeal olan seans zamanları tamamlandıktan sonra kişilerin ciltlerinde gözle görülebilecek olumlu formlar elde edilecektir. Bu aşının içerisinde bulunan ve bilinen en güçlü antioksidanlardan olan mannitol, bu uygulamanın dokudaki kalıcılığını ve tesirini yüksek oranda arttırmaktadır.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var Mı?

Bu uygulamanın bilinen ciddi bir komplikasyonu bulunmamaktadır. Olası bir alerjik reaksiyona sebep olabilecek herhangi bir protein veya nükleik asit bulunmadığından uzmanlar tarafından son derece sağlıklı ve güvenilir kabul edilir. Bu aşının uygulanmasından hemen sonra anlık ve geçici kızarıklıklar, hassasiyetler, şişlikler ve morluk ortaya çıkabilir. Bu olası yan etkiler çok kısa sürede kaybolacaktır. Bu olası yan etkilerin ortaya çıkmaması için güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır.

Gençlik aşısı uygulaması yaptırmak istiyorsanız kliniğimize bekliyoruz.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL