Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Çil Leke Tedavisi

Çil Leke Tedavisi

Çil leke tedavisi birçok kişi için oldukça önemli bir husustur. Çiller, cilt üzerinde küçük ve kahverengi şekillerde ortaya çıkan lekelerdir. Genellikle yüz bölgesinde görülen çiller, aynı zamanda boyun ve omuz gibi güneşe maruz kalan herhangi bir bölge üzerinde de ortaya çıkabilirler. Çiller sadece pigment (renk) denilen cilt hücreleridir. Melanin, melanositler adı verilen cilt hücrelerinin ürettiği bir kimyasaldır. Melanin, cildin, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmasına yardımcı olur. Çiller, güneş ışığına maruz kalındığında oldukça hızlı bir şekilde uyarılır. Güneşin ultraviyole radyasyonu melanositlerin daha fazla melanin üretmesine neden olur ve bu durum da çillerin ortaya çıkmasına veya çoğalmasına sebebiyet verir.

Çil Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kozmetik cerrahi yerine cildin, büyük oranda ve hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlayan Plexr plazma uygulaması, sivilce ve akne izlerinin yanında çil leke tedavisinde de kullanılmaya başlandı. Plazma enerjisi adı verilen bir yöntem ile birlikte çalışan Plexr plazma uygulaması, kozmetik cerrahi işlemlerinden çekinen ve çillerinden kurtulmak isteyen kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir. Maddenin 4. hali olan plazma enerjisi, Plexr uygulaması ile birlikte ciltteki sorunları hızlı bir şekilde onarıp, çillerden hızlı bir şekilde kurtulmak için kullanılmaktadır. Bu sistem, lazerler ve IPL mekanizmasından çok daha farklı bir etki sistemiyle çalışmaktadır.

Plexr Plazma İle Çil Leke Tedavisi

Çil leke tedavisinde kullanılan Plexr plazma uygulamasında kullanılan cihaz, çillerin olduğu cilt bölgesinde, elektriksel aksiyonlar ile ortamdaki atmosferi (iyonize gazı olarak bilinir) plazma enerjisine dönüştürmektedir. Bu dönüşen enerji, ciltteki sorunlu olan bölgeleri buharlaştırıp taze ve yeni doku oluşumunu tetikler. Plexr plazma uygulaması, çilli bölgenin dışında kalan kıl köklerini, sinir ve yağ dokuları ile kılcal damarları etkilememektedir. Plexr plazma uygulaması ayrıca, göz kapağı estetiği, göz çevresindeki ince çizgiler, göz kapaklarındaki lekeler, akne ve sivilcelerin neden olduğu skarlar, siğiller, yaralar veya herhangi bir lekenin tedavisinde de kullanılmaktadır. Plexr plazma uygulaması oldukça güvenilir ve hızlı bir şekilde sonuç alınabilen etkili bir tedavi yöntemidir.

Whatsapp
Randevu AL