Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Genital Siğil Tedavisi İzmir Fiyatları

Genital Siğil Tedavisi İzmir Fiyatları

Genital Siğil Tedavisi İzmir Fiyatları

Siğiller, vücuda alınan ve “HPV” olarak bilinen bir virüsten kaynaklanmaktadır. Bazı hastalıklar vücudun sadece belli gölgelerinde görülmektedir. Ancak siğiller el ve ayak parmaklarından genital bölgeye kadar hemen her alanda kendini gösterebilmektedir. Bulaşıcı olmalarından kaynaklı olarak teşhis ve tedavisinin hızlı yapılması çok önemlidir. Peki, genital siğil tedavisi İzmir fiyatları nedir ya da bu hastalık neden ortaya çıkar?

Genital Siğil Neden Oluşur?

Genital bölgelerde siğil oluşumlarının görülmesinin temel nedeni cinsel ilişkilerden kaynaklanmaktadır. Bir eşli olmayan ve cinsel ilişkileri sırasında kondom kullanmayan kişilerde bu rahatsızlığa rastlanmaktadır. Üstelik siğiller sadece kadında değil erkekte de görülebilmektedir. Bazı genital siğiller gözle görülmektedir. Bazıları vajina içinde olduğu için teşhis edilebilmesi için uzman muayenelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Genital siğiller üreme organlarının yanı sıra anüs bölgesine de yayılabilmektedir.

Genital Siğil Tedavi Yöntemleri Nedir?

Genital bölgelerde oluşan siğillerin farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Genital siğil tedavisi İzmir fiyatları da tedavi türüne göre değişim göstermektedir. Siğillerde dondurma, yakma, ilaç ve kesme gibi alternatif tedavi türleri denenebilmektedir. Hangi tedavi türünün uygulanacağı genellikle uzmanların önerileri ışığında belirlenmektedir. Bazı durumlarda iki tedavinin aynı anda uygulanması da mümkündür. Tedavilerin ne kadar devam edeceği ile ilerleme durumuna göre farklar göstermektedir. Örneğin lazerle tedavilerin yapılmasında seansların üçe kadar çıkma durumu söz konusudur. Ancak tedavi acısız olduğu için seansların uzaması hastalar açısından bir sorun teşkil etmemektedir.

Genital Siğil Tedaviden Sonra Tekrar Eder Mi?

Siğil tedavilerinde nedenlerde olduğu gibi ortak sonuçlar elde etmek mümkündür. Öncelikle uzman önerilerine göre hareket eden hastalar siğillerinden tamamen kurtulabilmektedir. Üstelik tedavi sonrasında herhangi bir iz kalma durumu da bulunmamaktadır. Ancak siğillerin tekrar etmeyeceğinin garantisinin verilmesi mümkün değildir. Çünkü genital bölgelerde yer alan siğiller korunmasız cinsel ilişkiler neticesinde kendilerini tekrarlayabilmektedir. Nadir olmakla birlikte kondom kullanılan cinsel ilişkilerde de siğil oluşumunun mümkün olduğu kanıtlanmıştır. Ancak tedavi sonrasında bir daha siğil görülmeme ihtimali de bulunmaktadır. Her halükarda tedavinin zaman kaybetmeden başlatılması gerekmektedir.

Genital Siğil Tedavisinde Ücretler

Siğil tedavisinin gerçekleştirilmesinde uygulanması mümkün olan yöntemlerin çeşitli olması fiyatların değişim göstermesi olarak sonuç vermektedir. Genital siğil tedavisi İzmir fiyatları bu neden yüzünden sabit rakamlardan oluşmamaktadır. Ayrıca her hastanın genital siğili benzerlik göstermemektedir. Bazıları diğerlerine göre daha ilerlemiştir. Ya da siğiller ancak mikroskobik yöntemlerle görülebilmektedir. Bu gibi durumlar da tedavi şekillerinin de fiyatlarının değişmesine yol açmaktadır. Hastalar tedavi süreci uzun seanslardan oluşacaksa ya da sağlık sigortaları bulunmuyorsa ücret bakımından daha yüksek rakamlar ödemek zorunda kalacaktır. Buna karşın sigortalı olan hastalar SGK ile anlaşmalı olan merkezlerde tedavilerini bütçelerini sarsmadan olabilmektedir. En net rakamların alınması için öncelikle bireysel muayenelerin olunarak tedavi yönteminin belirlenmesi gerekmektedir.

Paylaş:

Comments are closed.

Whatsapp
Randevu AL