Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Yağ Bezesi Aldırma Fiyatı

Yağ Bezesi Aldırma Fiyatı

Yağ Bezesi Aldırma Fiyatı

Yağ bezesi hemen her insanda görülebilmektedir. Üstelik bezelerin ilaçlarla tedavi edilmesi mümkün olmamaktadır. Bu neden yüzünden tanısı yapılan bireyler küçük operasyonlar geçirmek zorunda kalmaktadır. Operasyonlardan önce ise yağ bezesi aldırma fiyatı araştırılmaktadır. Ancak fiyatlardan önce operasyon hakkında bilgi edinilmesi daha önemlidir.

Yağ Bezesi Nedir?

İnsanların vücutlarında iyi huylu ve kötü huylu tümörler oluşabilmektedir. Yağ bezesi de ortalamalara bakıldığında orta yaşlılarda ve yaşlı insanlarda görülen bir tümör türüdür. Bezelerin ter bölgelerine yakın olan yerlerde kendilerini gösterdikleri de bilinmektedir. Ayrıca bu tip durumlarda hastalar hata olarak bezelerin ortadan kaybolmasını beklemektedir. Bezeler müdahale edilmediği sürece büyümeye devam ettiği için, beklemek yapılan hataların başında bulunmaktadır. Tıptaki ismi “Lipom” olan bezelerin ufak operasyonlarla vücuttan çıkarılması mümkündür.

Yağ Bezesi Nasıl Alınır?

Yağ bezesi aldırma fiyatından daha önemli olan unsurlardan biri de ameliyatların nasıl yapıldığı ile alakalıdır. Öncelikle ameliyatların ne kadar süreceği bezelerin boyutuna göre değişim göstermektedir. Estetik olarak kötü bir hava veren bezeler bazı durumlarda bir hayli büyümüş olarak gelmektedir. her halükarda operasyonlarda lokal anestezi uygulanmaktadır. Anestezinin etki etmesinden sonra ise beze büyüklüğüne uygun bir kesi atılarak işlemlere başlanmaktadır. Boyutu büyümüş olan lipomlarda operasyonlar bir saate yakın sürebilmektedir. Klasik ve radyofrekans yöntemleri ile yapılan ameliyatlar dikiş izi konusunda farklılıklar göstermektedir. Klasik cerrahi girişimler neticesinde dikişler iz bırakırken diğer yöntemde herhangi bir iz kalmamaktadır.

Operasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yağ bezesi aldırma operasyonları uzmanların önerileri ışığında genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Bu duruma yağ bezelerinin boyutu olduğu kadar hastaların sağlık durumları da etkilidir. Ameliyat öncesinde hastaların sağlık durumları MR, kan ya da anestezi gibi testlerle saptanmaktadır. Yağ bezesine yapılan patolojik testler de bunlardan biridir. Hastaların operasyona uygun bulunması halinde işlemler başlamaktadır. Ayrıca operasyondan önce hastalardan sigara kullanımını kesmeleri de istenmektedir. Operasyon sonrasında hastalar bir iki gün şiddetli olmayan ağrılar görebilmektedir. Hastanede yatmaya gerek olmayan operasyonun ertesi günü iş hayatına dönülebilmektedir. Ancak uzmanların iyileşme dönemi için verdiği tavsiyelere muhakkak uyulmalı, kontrol zamanları kaçırılmadan muayenelere gelinmelidir.

Yağ Bezesi Aldırma İşleminde Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Ülkemizde yağ bezesi aldırma fiyatları sabit değildir. Fiyatlar kişilerin operasyon için devlet hastanelerine mi yoksa özel hastanelere mi başvuracağına göre değişim göstermektedir. Aynı şekilde hastaların sağlık sigortalarının olup olmaması da fiyatların belirlenmesinde etkilidir. SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde bir operasyon 800 TL ise sigortalı hastalar yarı rakamlarını ödemektedir. Tabi verilen rakamların varsayım olduğu unutulmamalıdır. Çünkü yağ bezesinin büyüklüğüne göre yapılan operasyonlar, kesin rakamların verilmesini sağlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda kullanılan anestezi türü de fiyatları ortaya çıkarmaktadır. Son olarak ikinci ya da daha sonraki operasyonların indirimli yapılması da söz konusudur.

Paylaş:

Comments are closed.

Whatsapp
Randevu AL