Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Şarap Lekesi Tedavisi

Şarap Lekesi Tedavisi

Şarap Lekesi Tedavisi

İnsanların bedenlerinde farklı lekelenmeler görülebilmektedir. Bazı leke türleri doğumla birlikte görülürken bazıları sonraki zaman dilimlerinde oluşmaktadır. Şarap lekesi doğumdan kısa süre sonra kendini belli eden lekelenmelerdendir. Şarap lekesi tedavisi bunan kaynaklı olarak küçük çocuklarda sıklıkla uygulanmaktadır.

Şarap Lekesi Nedir?

Şarap lekesi bir tür lekelenmedir. Ancak benlerden görünüm olarak da içerik olarak da farkları bulunmaktadır. Öncelikle bu lekelenmenin boyutları biraz büyüktür. Renkleri ise ilk zamanlar pembe olmasına karşın ilerleyen dönemlerde kırmızıya ve mora dönebilmektedir. Üstelik vücudun her yerinde görülebilmektedir. Ancak yapılan analizler hastalığın yoğun olarak boyun ve yüzde ortaya çıktığını göstermektedir.

Şarap Lekesi Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Günümüzde şarap lekesi tedavisi için lazer yöntemlerinden faydalanılmaktadır. Tıp teknolojilerinin ilerlemesinden sonra farklı lazer türleri de üretilmiştir. Bu sayede lekelenmenin tedavisini en iyi ve en kısa süre içinde gerçekleştirebilecek olan lazerin tercihi mümkün olmaktadır.

Lazerle Şarap Lekesi Tedavisi Zararlı Mıdır?

Lazerli olarak leke tedavilerinin uygulanması hastaların kısa sürede lekelerinden kurtulmalarını sağlamaktadır. Ancak işlemler bazı durumlarda bireylerde endişe yaratmaktadır. Şarap lekesi tedavilerinin genel olarak küçük yaşlarda uygulanması özellikle ebeveynlerin duydukları endişeleri artırmaktadır. Fakat tedavi için kullanılan lazerin sağlığa herhangi bir zararı olmamaktadır. Sadece tedavinin yaptırılacak olunduğu tıp merkezinin iyi bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. İşlemlerin uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi de önem arz eden durumlardandır. Çünkü leke tedavisinde ışın değerlerini yüksek vermek değil deri tipine göre vermek gerekmektedir. Işınların ayarları ise ancak uzmanlar tarafından yapılabilmektedir. Aynı şekilde seansların ne kadar süreceğine de hekimler karar vermektedir.

Lazerli Şarap Lekesi Tedavisi Sonrasında Neler Yaşanır?

Kişiler için hazırlanan şarap lekesi tedavisinde sonuçlar belli unsurlar çerçevesinde değişmektedir. Öncelikle lekelerin ne zamandan bu yana bedende olduğu önemlidir. Çünkü yerleşmiş olan lekeler derinin daha alt katmanlarına inmektedir. Ayrıca yerleşmiş lekelerin renklerinin daha koyu olduğu da bilinmektedir. Bu neden yüzünden tedaviler çoklu seanslardan oluşmaktadır. Çocuklara uygulanan tedaviler her daim yetişkinlere göre daha kısa sürede iyileşme edinimi sağlamaktadır. Yine de en hafif şarap lekelerine bile en az 4 lazer seansı uygulandığı bilinmektedir. Tedavi sonrasında lazer atımlarının gerçekleştirildiği bölge kızarabilmektedir. Kızarıklıklar ve ödemler iyileşme belirtileri olarak görülmektedir. Üstelik her seans sonrasında lekenin rengi açılmaya, görünürlüğü giderek kaybolmaya başlamaktadır.

Şarap Lekesi Tedavisine Ne Zaman Başlanmalıdır?

Şarap lekesi doğuştan gelen lekelenmelerdendir. Bundan ötürü lekelerin koyulaşmadan müdahale edilmesi gerekmektedir. Çocukların on yaşına gelene kadar tedavilerinin tamamlanması mümkündür. Bu sayede seansların minimum değerler üzerinden ayarlanması da sağlanabilmektedir. Ancak ebeveynler, leke konusunda çocuklarına karar hakkı da tanıyabilmektedir. Bu da tedavilerin yetişkinlik zamanlarında gerçekleşmesine yol açmaktadır. Yetişkinlerdeki lekelerin renkleri oldukça koyudur. Bu da tedavideki seans sayılarının uzaması olarak sonuç vermektedir. Seansların sayısı 20’ye kadar çıkabilmektedir.

Paylaş:

Comments are closed.

Whatsapp
Randevu AL