Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Lazerle Ben Aldırma

Lazerle Ben Aldırma

Lazerle Ben Aldırma

Ben, hemen herkeste görülen cilt lekelenmeleri arasında bulunmaktadır. Bu bağlamda pek çok insan benleri ile barışıktır. Ancak tercihe göre benlerin aldırılması da mümkündür. Üstelik ben alımlarında günümüzde lazerle ben aldırma işlemleri uygulanmaktadır. Böylece bireyler acısız ve ağrısız olarak benlerine veda edebilmektedir.

Ben Neden Ortaya Çıkar?

Benler, ciltte meydana gelen koyu renklerde olan lekelenmeler olarak tanımlanmaktadır. Üstelik farklı türlerinin olduğu da bilinmektedir. Ortaya çıkma nedenleri olarak ise genetik faktörler sayılabilmektedir. Pek çok birey doğuştan benlere sahiptir. Ancak ilerleyen yıllarda güneş ışınları, yeme bozuklukları gibi faktörler de ben oluşumuna yol açabilmektedir. Nedenlerin kişiselleştirilebilmesi için bireylerin muayene olması gerekmektedir.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Lazer, oldukça güçlü bir yardımcıdır. Lazerle ben aldırmanın etkin sonuçlar vermesi de bundan kaynaklanmaktadır. Benlerin lazer işlemine uygun olduğunun tespit edilmesinden sonra işlemlere başlanmaktadır. Lazer atışları bazı durumlarda ağrı yapabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için işlem uygulanacak bölge kremlerle uyuşturulmaktadır. Lazerin ayarı ise cildin ve benin durumuna göre uzmanlarca yapılmaktadır.

Lazerle Ben Aldırmak İçin Kaç Seans Gereklidir?

Benler her insanda farklı şekillerde ve boyutlarda bulunmaktadır. Yüzeysellik dereceleri de görülen farklar arasındadır. Derinin üst kademesinde oluşan benler tek lazer seansı ile yok edilebilmektedir. Seans sonrasında benin bulunduğu alanda çok az bir kararma, sonraki zamanlarda ise kabuklanma oluşmaktadır. Kabuklanmanın iyileşmesinden sonra deride ben izi de herhangi bir lazer izi de kalmamaktadır. Ancak tüm ben türleri derinin ilk katmanında bulunmamaktadır. Bazı benler daha derin tabakalara kadar işlemiştir. Böylece durumlarda seansların artması gerekmektedir. Uzmanlar, bireylere yapmış oldukları muayenelerden sonra seansların sayısına karar vermektedir. Seans sayılarında cilt tipleri de etkin belirleyicilerdendir. Çünkü bazı ciltlerde ya da cilt renklerinde silme işlemleri daha fazla seans gerektirebilmektedir.

Lazerle Ben Aldırmanın İnsan Vücuduna Zararı Var Mıdır?

Lazerler ben aldırma genel kapsamda zararlı olduğu düşünülen işlemler arasında bulunmaktadır. Ancak bu durum doğru bilinen yanlışlar arasında bulunmaktadır. Uzmanlar zaten ben alımı öncesinde gereken testlerin ve muayenelerin tümünü gerçekleştirmektedir. Lazer kullanımının sakıncalı bulunması halinde farklı tedavi yöntemleri denenmektedir. Bunun dışında operasyonun ve seansların herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Üstelik işlem sonunda uzmanların tavsiyelerine uygun hareket edilmesi benlerin bir daha oluşmamasını da garantilemektedir. Kişilerin özellikle güneş ışınlarına karşın dikkatli olmaları istenmektedir.

Lazerle Ben Aldırma Pahalı Bir İşlem Midir?

Uygulanan lazer işlemleri ile benlerden kurtulmak çok pahalı bir operasyon değildir. Fakat işlemler için kesin fiyatlar verilmesi de olanaklar dışındadır. Çünkü işlemler kişilerin benlerine ve seanslarına göre fiyat almaktadır. Üstelik seansların hangi şehirde, ilçede ya da merkezde yapıldığı da rakamların değişimine yol açmaktadır. Kişilerin uzman muayenelerinden geçmesi, birden fazla merkezle görüşmesi fiyat analizi yapabilmelerini sağlamaktadır.

Paylaş:

Comments are closed.

Whatsapp
Randevu AL