Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Lazerle Siğil Tedavisi Fiyatları

Lazerle Siğil Tedavisi Fiyatları

Lazerle Siğil Tedavisi Fiyatları

Siğil hemen hemen her insan tarafından bilinen bir deri rahatsızlığıdır. Vücudun farklı bölgelerinde çıktığı ve yaygın olarak görüldüğü için değişik tedavi yöntemleri de geliştirilmiştir. Özellikle lazerli tedaviler, hastalar açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu neden yüzünden hastalar lazerle siğil tedavisi fiyatları konusunun üzerine düşmektedir. Lakin fiyatlardan önce tedavinin nasıl yapıldığı ve hastalığın ne şekilde ilerlediğinin bilinmesi önerilmektedir.

Siğil Nedir?

Siğil, iyi huylu tümör olarak tanımlanabilmektedir. Genellikle koyu renkli olan siğiller derinin üst tabakasında bulunmaktadır. Yapıları sert olan siğillerin farklı türleri vardır. Yaygın olarak görülenleri herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ancak hastalara ağrı veren siğillerin bulunduğu da bir gerçektir.

Siğiller Bulaşıcı Mıdır?

Siğiller, mutlak suretle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklardandır. Çünkü oldukça bulaşıcı hale geldikleri bilinmektedir. Özellikle el ve ayaklarda çıkan siğiller kısa süre içinde vücudun belli bölümlerinde sayılarını artırabilmektedir. Bunun yanı sıra hastalar siğilleri diğer insanlara da bulaştırabilmektedir. Bulaşmanın gerçekleşebilmesi için tensel temas yeterlidir. Ayrıca ortak kullanım alanları da siğillerin hızlı bir şekilde bulaşmasına yol açabilmektedir. Bu neden yüzünden siğili olan kişilerin kendilerine özel eşyalarının olması çok önemlidir. Hastalığın boyutunun ilerlememesi için lazerle siğil tedavisi fiyatlarından kişisel bütçeye uygun olanları seçilerek tedavi olunması şarttır.

Lazerle Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Siğiller, sıklıkla görülen iyi huylu tümörler olduğu için tedavisi açısından büyük atılımlar gerçekleştirilmiştir. Lazerle siğil tedavisi de yapılan atılımlar neticesinde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Lazer, siğili besleyen damarı ortadan kaldırmaktadır. Bu da siğillerin direkt olarak etkilenmesini garantilemektedir. Tedavinin uygulanma şekli ise siğilin nerede ve hangi türde olduğuna göre değişim göstermektedir. eğer siğil ağrı verecek bir yerde ise lokal anestezi uygulanmaktadır. Lazer, acısız bir işlem olduğu için genel çerçevede anestezi olmaksızın birkaç atışla işlemin tamamlanması sağlanmaktadır. Operasyon sonrasında siğilin üzerinde ve çevresinde bir kabuklaşma başlamaktadır. Kabuklaşmanın kaybolması ile birlikte tedavinin işe yaradığı görülmektedir. Seansların tekrar edilip edilmeyeceği ise uzmanlar tarafından belirlenmektedir. Çünkü inatçı olarak tanımlanan siğiller için üç seansa kadar tekrar gerekebilmektedir. Seansların uzaması tedavi sonrasında iz kalması anlamına gelmemektedir.

Lazerler Siğil Tedavisinde Fiyatlar

Siğil tedavisi merkezler yer alan imkânlar kapsamında yapılmaktadır. Lazerle gerçekleştirilen tedaviler genellikle gelişim düzeyi daya yüksek olan sağlık kuruluşlarından alınmaktadır. Lazerle siğil tedavisi fiyatları da diğer tedavi türlerine göre daha fazladır. Seansların tekrar etmesi de fiyatların artmasına neden olmaktadır. Rakamlarda siğilin türü, lazer ile kaç adet atış yapıldığı unsurları da belirleyicidir. Hastalar operasyonlar için özel hastaneleri tercih ettiklerinde daha yüksek rakamlarla karşılaşabilmektedir. Fiyatların uygun rakamlara çekilebilmesi için birden fazla merkezle görüşülmesi önerilmektedir. Önerilerden bir diğeri de kuruluşların SGK anlaşmalarının olması ile alakalıdır. Bazı hastanelerde SGK anlaşması olmadığı için var olan rakamlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.

Paylaş:

Comments are closed.

Whatsapp
Randevu AL