Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Doğum Lekesi Silme İzmir

Doğum Lekesi Silme İzmir

Doğum Lekesi Silme İzmir

Doğum lekesi yeni doğanlarda karşılaşan cilt sorunlarındandır. Yapılan araştırmalar bebeklerin %0,3’lük kısmında lekelenmeler görüldüğünü ortaya koymaktadır. Şarap lekesi olarak da bilinen doğum lekelerinin renkleri pembe ile başlamaktadır. Zaman içerisinde renklerin mora dönüştüğü bilinmektedir. Doğum lekesi silme İzmir’de farklı merkezlerde güven içinde yaptırılabilen işlemlerdendir.

Doğum Lekesi Neden Oluşmaktadır?

Doğum lekesinin oluşma nedeni çoğunlukla genetik olarak bilinmektedir. Ancak bu cilt hatalığının genetik olduğuna yönelik herhangi kesinleşmiş veriler bulunmamaktadır. Üstelik lekelerin hangi sebepten kaynaklı olarak ortaya çıktığı da henüz keşfedilmemiştir. Lekeler büyük oranda doğumda var olmaktadır. Fakat doğum esnasındaki lekelerle ilerleyen dönemlerdeki lekeler aynı değildir. Çünkü ilk başlarda pembe olan bu lekeler zamanla birlikte iç tabakalarının da kalınlaşması ile birlikte koyu bir mor renge dönüşmektedir.

Doğum Lekesinde Tedavi Yöntemleri

Doğum lekesi silme İzmir’de uygulanan tedavi yöntemleri lazerli olanlardır. Yakın geçmişe kadar lazer uygulamaları korkutucu olarak bilinmesine karşın özellikle leke silmelerde büyük yardımcılar olarak görülmeye başlamışlardır. Lazerli tedavi sırasında lekenin iç kısımlarında bulunan damaların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Damarın orada bulunmaması, renklenmenin de ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Doğum lekesinin boyutu, rengi ve kişinin cilt tipine göre 4 ya da 8 haftada bir seans yapılmaktadır. Her seans sonrasında lekedeki koyu renk açılmaktadır. Erken yaşlarda yaptırılan tedavilerde toplam seans sayısının 4’e kadar indirildiği bilinmektedir.

Doğum Lekesi Silmede Hangi Lazerler Kullanılır?

Lazer tedavisi halk arasında tek tip gibi lanse edilmektedir. Ancak PDL, IPL, KTP ve yağ lazer gibi farklı türde uygulamalar yapılabilmektedir. Her lazer türünün uygulama metodu aynıdır.  Fakat etki alanları değişiktir. Örneğin bazı doğum lekelerinin üzerlerinde pütürlü olarak nitelendirilen bir yapı bulunmaktadır. Böyle durumlarda lazerlerin daha derinlere etki etmesi beklenmektedir. Uzmanlar lazerin türüne, ya da iki lazeri birlikte kullanmaya hastalarını muayene ederek kadar vermektedir. Erken yaşta yapılan tedavilerde genellikle hafif lazer sistemleri kullanılmaktadır. Doğum lekelerinin boyutları küçük, renkleri ise açık olduğundan ötürü bu dönemlerde hafif uygulamalardan da maksimum fayda edinimi sağlanabilmektedir.

Doğum Lekesi Ne Zaman Sildirilmelidir?

Doğum lekeleri her zaman sildirilebilmektedir. Ancak silme işlemlerinde on yaş öncesine kadar seansların daha az sürdüğü bilinmelidir. İlerleyen dönemlerde lekelerini sildirmek isteyen kişilerin seans sayıları fazla olmaktadır. Çünkü lekelerin renkleri on yaşından sonra daha koyu hale gelmektedir.

Doğum Lekesi Silmede İzmir Fiyatları Nedir?

Lazerle doğum lekesi silme İzmir fiyatları farklıdır. Farklar, doğum lekelerinin boyutlarına, renklerine, hastaların cilt tiplerine, lekenin nerede olduğuna ya da seans sayısına göre değişim gösterebilmektedir. Silme işleminin hangi sağlık merkezinde yaptırıldığı da direkt olarak ödenmesi gereken fiyatları etkilemektedir. Doğum lekelerinden kurtulmak için fiyat alımlarında kişilerin lekelerini uzmanlara muayene ettirmeleri gerekmektedir. Böylece bireysel olarak çıkarılan tedavi sürecine göre net rakamlar elde edilebilmektedir.

Paylaş:

Comments are closed.

Whatsapp
Randevu AL