Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz kapağının düzgün bir şekilde kapatılmasını sağlamaya yönelik olan bir cerrahi işlemdir. Genellikle göz kapağının düşük veya yüksek olması ya da göz kapağında kırışıklık veya şişlik olması görme durumunu olumsuz etkilemektedir. Bunun gibi sorunları gidermek için yapılmaktadır. Estetik genellikle lokal anestezi altında yapılır yani tüm bedeniniz değil yalnızca operasyon yapılacak bölge uyuşturulur. Ardından cerrahi işleme başlanır. Cerrahi işlem sırasında, doktor göz kapağının altındaki fazla doku veya yağı çıkarır ve göz kapağını yeniden şekillendirir. Göz kapağı estetiği, genellikle birkaç saat sürer ve sonrasında hasta evine gidebilir. Sonrasında, göz kapağında hafif bir şişlik ve kızarıklık olabilir ve bu yan etkiler genellikle birkaç gün içinde geçer, panik yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Fakat birkaç gün içerisinde şikayetleriniz geçmez ise ameliyat olduğunuz hastaneye tekrardan giderek durumu bildirmeniz en sağlıklı hamle olacaktır. Estetik sonucunda daha sağlıklı ve net görüntüler elde edebilirsiniz. Göz kapağınızdan kaynaklı görme sorunlarının tamamı göz kapağı estetiği sayesinde son bulacaktır.

İzmir göz kapağı estetiği, göz kapağının düzgün bir şekilde sağlamaya yönelik yapılan bir çeşit cerrahi işlemdir. Genellikle yaşlanmış insanların sarkan göz kapağı derilerini ortadan kaldırmak, kaza sonucunda alınan hasarları ve ortaya çıkar travmaları gidermek, göz enfeksiyonu sonucunda göz kapağının hasar alması ve sarkması sorununu gidermek amacıyla yapılmaktadır. İzmir göz kapağı estetiği, göz kapağı estetiği ameliyatı genellikle bir iki saat sürmektedir ve yalnızca ameliyat bölgesinin uyuşturulması ile yapılmaktadır. Bundan dolayı hasta ameliyat sonucunda herhangi bir komplikasyon gelişmediyse evine gidebilir ve dinlenebilir. İzmir göz kapağı estetiği sonrasında, göz kapağında birtakım tahrişler, kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilmektedir. Bunlar son derece doğaldır. Bu ameliyat sonrasında oluşan izler ve tepkimeler genellikle birkaç gün içinde düzelmektedir. Bundan dolayı kesinlikle panik yapmayın. Fakat meydana gelen bu yan etkiler birkaç gün içerisinde geçmezse veya giderek artarsa kesinlikle en kısa sürede ameliyat olduğunuz hastaneye başvurmalı ve doktorunuza durumu bildirmelisiniz.

Göz kapağı estetik ameliyatı göz kapağınızdan kaynaklı görme bozukluklarının tamamını ortadan kaldırabilmektedir. Bundan dolayı böyle bir sorununuz var ise kesinlikle göz kapağı estetiği işlemini yaptırmalısınız. Yetkin ve alanında uzman doktorlarımız tarafından yapılması önerilir ve tedavinin maliyeti, cerrahinin yapılacağı yere ve cerrahinin deneyimine göre değişebilir. İzmir’de başarıyla yapılan bu uygulamalar hakkında bizlerden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

"<yoastmark

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği korkulacak kadar zor bir ameliyat değildir. Genellikle ameliyat kesikleri kirpiklerin altından açılmaktadır. Açılan bu kesikler yardımıyla göz kapağı deriniz kaldırılmaktadır. Ardından oluşan fazla deriler, kaslar ve yağlar alınır. İşlem genellikle ameliyat izi bırakmaz. Bunun nedeni göz kapağının kıvrılma noktalarından kesilmesidir. Bu sayede ameliyat sonrasında herhangi bir ameliyat izi kalmamaktadır. Yapılan tüm işlemler ortalama bir ya da iki saat sürmektedir. Ayrıca estetik lokal anestezi ile yapıldığından dolayı hasta ameliyat esnasında tamamen bilinci açık bir şekildedir. Yani yapılan tüm işlemleri kendisi de görebilmektedir. Ameliyat bitiminden sonra hasta birkaç saat dinlendirilir. Ardından hasta evine gidip dinlenebilir. Hastanede yatmasına kesinlikle gerek kalmaz.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir ?

Göz kapağı düşüklüğü, göz kapağının düzgün bir şekilde kapatılmamasına neden olan bir durumdur. Genellikle yaşlılık, genetik yatkınlık ve cilt dokusunun yapısı gibi nedenlerle oluşur. Bu durum gözlerin daha yorgun ve cansız görünmesine neden olur ve gözlerin daha açık ve canlı görünmesini engeller. Göz kapağı düşüklüğü, ayrıca gözlerin daha fazla yaşlanmasına ve göz kapağında kırışıklık oluşumuna neden olabilir.

Göz kapağı düşüklüğü, cerrahi veya kozmetik ürünler gibi farklı yöntemlerle tedavi edilebilir. Cerrahi yöntemler arasında göz kapağı estetiği sayılabilir. Göz kapağı estetiği, göz kapağının altındaki fazla doku veya yağı çıkararak göz kapağını yeniden şekillendirir. Estetik genellikle lokal anestezi altında yapılır ve cerrahi işlem süresi genellikle birkaç saat sürer.

Göz kapağı düşüklüğünün diğer bir adı da pitozisdir. Göz kapağı düşüklüğü gözün bir kısmının tamamen kapanmasına neden olabilmektedir. Yani göz kapağı gözümüzün üstüne doğru sarkarak görüş alanını kısıtlar ve dışarıdan bakıldığı zaman son derece garip bir görüntüye sebebiyet verir. Genellikle kasların gevşemesinden dolayı meydana gelse de genetik yatkınlık da son derece önemli bir etmendir. Ayrıca insanlar arasında bu hastalığın yalnızca yaşlılarda meydana geldiği gibi son derece yanlış bir algı söz konusudur. Bu hastalık genç insanlarda olabileceği gibi bazı hastalarda doğuştan gelmektedir. Göz kapağı düşüklüğü genellikle tek taraflı olmaktadır. Fakat nadir de olsa çift taraflı göz kapağı düşüklüğü de görülebilmektedir.

Tek taraflı pitozis oluşumunda hastalığın kendiliğinden geçmesi bir süre için beklenebilir. Fakat iki taraflı olan pitozis yani göz kapağı düşüklüğü gündelik yaşamı son derece fazla zora sokacağından ötürü en kısa zamanda tedavisinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Genel olarak gözün bir kısmını kapatsa da bazı durumlarda göz bebeğini kapatacak seviyelere ulaşabilmektedir. Bundan dolayı çift taraflı göz kapağı düşüklüğü kesinlikle en kısa sürede tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

Göz Kapağı Estetiği Ne Zaman İyileşir?

Göz kapağı estetiğinin iyileşme süresi bireyden bireye göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı tam olarak herkes için genel bir bilgi verilememektedir. Fakat ameliyat olan hastalardan alınan geri dönütlere dayanarak iyileşme süresinin 14 gün yani 2 hafta içinde gerçekleşmesi beklenen bir durumdur. 14 gün içerisinde ameliyat izleri ve ciltte oluşan kızarıklıklar geçmektedir. Fakat tam anlamıyla iyileşme süresi genellikle birkaç ay sürmektedir. Bu sürenin sonunda ameliyata dair bütün izler yok olmaktadır. Göz şişlikleri, morarma izleri, ameliyat izleri gibi ameliyata ait birçok iz ortadan kalkmaktadır. Bunun sonucunda göz kapağı şeklinizi oldukça net ve iyi bir şekilde görebilirsiniz. İyileşme sürecini hızlandırmak isteyen hastalar için genellikle soğuk kompresler önerilmektedir. Bunun yanında cildi nemli tutmak ve yağlandırmak da iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır. Tabii ki bu tarz işlemler için doktorunuzdan tavsiye almalısınız. Tavsiye almadan kullanacağınız nemlendirici ilaçlar yaralarınızın daha kötü bir duruma gelmesine neden olabilir. Ayrıca iyileşme tam anlamıyla tamamlanmadan doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerekmektedir. Bunun için dışarıya çıkarken kaliteli ve tamamen siyah bir güneş gözlüğü kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede ameliyat bölgesini güneşin zararlı ışınlarından koruyabilecek ve iyileşme sürecinizi hızlandırabileceksiniz.

"<yoastmark

Göz Kapağı Estetiği İçin Hangi Doktora Gidilir?

Estetik için doktor seçimi yaparken, doktorun deneyimini ve uzmanlık alanını araştırmanız önemlidir. Ayrıca, doktorunuzun önceki hasta yorumlarını okuyarak, doktorun işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu yöntem ameliyat olmadan önce sizi motive edebilir ve ameliyata psikolojik açıdan hazırlanma aşamanızı büyük ölçüde kolaylaştırır. İzmir göz kapağı estetiği için, doktorunuzla konsültasyon yaptıktan sonra randevu alınır ve tedavinin detayları konuşulur. Bu sırada, doktorunuz göz kapağınızı inceler ve en uygun tedavi seçeneğini belirler. Doktorunuz, anestezi seçeneklerini, cerrahi işlem sürecini ve beklenen sonuçları açıklar ve size işlemden önce ve sonra ne yapmanız gerektiğini anlatır.

Estetik için doktor seçimi yaptıktan sonra, işlem randevu tarihinde gerçekleştirilir. Genellikle lokal anestezi altında yapılır ve cerrahi işlem süresi genellikle birkaç saat sürer. Estetik sonrasında, göz kapağında hafif bir şişlik ve kızarıklık olabilir ve bu yan etkiler genellikle birkaç gün içinde geçer. Estetik sonrasında, doktorunuzun önerdiği gibi bakım yapmanız gerekir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, cerrahi olmayan yöntemlerle göz kapağının düzgün bir şekilde kapatılmasını sağlayan bir tedavi seçeneğidir. Genellikle kozmetik ürünler veya dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Kozmetik ürünler, göz kapağında kırışıklık oluşumunu önleyen ve cildi nemlendirerek göz kapağını daha yumuşak hale getiren ürünler olabilir. Dolgu maddeleri ise, göz kapağının yapısını değiştirerek göz kapağının daha düzgün bir görünümüne yardımcı olur.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği yapılırken göz kapağında plazma enerjisi uygulanmaktadır. Plazma enerjisi özel cihazlar tarafından üretilen ve gaz halinde olan bir enerji çeşididir. Bu enerji su buharı ve azottan meydana gelmektedir. Bu enerjinin oluşturduğu buhar ve yüksek enerji plazma enerjisine dönüşmektedir. Bu enerji sayesinde ameliyat gerekmeden estetik yapılabilmektedir. Cihazın ucunda bulunan ve operasyonu yapmakta kolaylık sağlayan iğne cilde yaklaştırılır, temas ettirilmez. Plazma enerjisinin göz kapağının üzerine aktarılması sonucunda göz kapağında meydana gelen gereksiz deri ve lezyon oluşumları buharlaşarak yok olmaktadır. Herhangi bir ameliyat gerekmediğinden dolayı bu tip bir operasyonun iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşmektedir. Tamamen iyileşmesi genellikle 10 günü bulmaktadır. Ameliyat sonrasında 3-4 gün göz kapağında kabarıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu kabuklar kendiliğinden düşmektedir. Pansuman gerekmez. Bu aşamada gözünüzü güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekmektedir. Kaliteli bir güneş gözlüğü kullanabileceğiniz gibi kapatıcı özelliğe sahip olan bir güneş koruyucu krem de kullanılabilir. İkisi birlikte kullanılırsa çok daha verimli bir sonuç alınır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Uygulama Alanları

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, genellikle aşağıdaki uygulama alanlarında kullanılır:

  • Göz kapağında kırışıklık oluşumunu önlemek: Göz kapağında oluşan kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Kozmetik ürünler, cildi nemlendirerek kırışıklık oluşumunu önleyebilir ve dolgu maddeleri ise, göz kapağının yapısını değiştirerek daha düzgün bir görünüm elde etmeyi sağlar.
  • Göz kapağını düzgün bir şekilde kapatmayı sağlamak: Göz kapağının düzgün bir şekilde kapatılmasını sağlar. Bu sayede, gözler daha açık ve canlı görünür ve gözlerin daha genç ve dinç görünür
  • Göz kapağının daha yumuşak hale getirilmesi: Göz kapağını daha yumuşak hale getirmeyi sağlar. Kozmetik ürünler, cildi nemlendirerek göz kapağını daha yumuşak hale getirir. Dolgu maddeleri ise, göz kapağının yapısını değiştirerek daha yumuşak bir görünüm elde etmeyi sağlar.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatları, işlem yapılacak yere ve cerrahın deneyimine göre değişebilir. Örneğin, İstanbul’da göz kapağı estetiği yaptırmak isterseniz fiyatlar, göz kapağı estetiği İzmir bünyesinde yaptırmak isteyenlere göre daha yüksek olabilir. Aynı şekilde, daha deneyimli ve prestijli bir cerrah tarafından yapılacak göz kapağı estetiği fiyatı, daha az deneyimli bir cerrah tarafından yapılacak fiyattan daha yüksek olabilir.

Yani bu estetiğin fiyatları tamamen değişkendir. Her hasta için aynı fiyat belirlenememektedir. Çünkü her hastanın göz yapısı ve sarkan deri miktarı farklıdır. Buna bağlı olarak kullanılacak olan dolgu ve kozmetik maddelerin miktarı da değişiklik gösterecektir. Ameliyatta kullanılacak olan steril malzemelerin miktarı da ameliyat fiyatını doğrudan etkileyen diğer etmenlerdir. Tüm bu etmenler hastaneden hastaneye farklılık göstermektedir bundan dolayı en güncel bilgiyi ameliyat olacağınız hastaneyi belirledikten sonrasında bireysel olarak gidip en güncel ve doğru şekilde bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, ameliyatlı estetiğe göre çok daha az zahmet gerektiren ve çok daha az malzeme ile yapılabildiğinden dolayı çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. Tabii ki gündelik yaşamda her alanda olduğu gibi bu alandaki fiyatlarda da bir dalgalanma söz konusudur. Bundan dolayı ameliyat yerinizi belirlemeniz durumunda, belirlemiş olduğunuz kurum ile iletişim kurarak son derece doğru ve güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Comments are closed.

Whatsapp
Randevu AL