Hemen Randevu Alın: 0552 440 55 52

Somon DNA Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Somon DNA Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Somon DNA Tedavisi

Somon DNA tedavisi, genetik müdahale tekniklerini kullanarak insan vücudunda bulunan bazı genlerin çalışmasını düzenleyerek hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, kullanılan genetik müdahale teknikleri sayesinde hastalıkların nedenini oluşturan genlerin çalışmasını düzenleyerek tedavi etmeyi amaçlar.

İzmir somon DNA tedavisi, Somon DNA tedavisi bir aşı çeşit aşı kullanılarak yapılmaktadır. Bu aşı sayesinde insan vücudunda bulunan hücrelerin yenilenmesi sağlanmaktadır. Aşının adı gerçekten somon balığından gelmektedir. Aşının içeriği somon balığından ve bu balığını sperminden oluşmaktadır. Bu aşının vücuda uygulanması sonrasında vücutta hücrelerin yenilenmesini sağlayan kolajen ve elastikiyet liflerinin miktarı arttırılır. Bu sayede de cildin yenilenmesi sağlanır. Yani cilt kaybetmiş olduğu elastikiyeti yeniden kazanır. Elastikiyet, esneklik anlamına gelmektedir. Bu yazıda elastik derinin esnekliği anlamında kullanılmaktadır. Ancak, somon DNA tedavisi yöntemi henüz tam olarak anlaşılmamış ve yaygın olarak kullanılmayan bir yöntemdir. Bu nedenle, İzmir somon DNA tedavisi yöntemi ile ilgili ayrıntılı bilgi bulmak oldukça zor olabilir.

Somon DNA tedavisi yönteminin, birçok faydası bulunmaktadır. Bundan dolayı da oldukça cazip bir seçenek olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Oldukça yararlı olan Somon DNA tedavisi uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir tedavi çeşididir. Bundan dolayı alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapılması tavsiye edilen bir durum değildir. Genellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte insan derisi kötü bir hâl alabilmektedir. İzmir somon DNA tedavisi sayesinde bu olumsuzluklar ortadan kaldırılabilir.

Yalnızca yaşlılık değil birçok başka etmen de insan derisi için son derece zararlıdır. Aşağıda belirtilen etmenler bunlardan başlıca olanlarıdır:

 • Yaşadığınız çevre cilt salığınızı doğrudan etkilemektedir.
 • İçilen sigaralar yalnızca vücudunuzun için değil dışını da, yani derisini de son derece olumsuz şekilde etkilemektedir. Cildinize değen duman cildinize birçok zarar verebilmektedir.
 • Güneş insanlar için birçok yarar sağlasa da güneşin zararlı ışınları da mevcuttur ve bu zararlı ışınlar derinize temas ettiği taktirde birçok zarar vermektedir.
 • En az sigara kadar stres de insanların vücuduna zarar vermektedir. Stresin en çok etkilediği organlar arasında deri bulunmaktadır. Yani stres deriniz için son derece zararlıdır. Stres derinizde ölü dokular meydana getirmekte ve cildinizi kirlenmesine sebebiyet vermektedir.
 • Yukarıda sıralanmış olan etmenler insan derisi için en zararlı olan etmenlerdir. Bu etmenler cildinizin sahip olduğu DNA yapısını bozmakta ve cildinizin kendi kendini onarmasını engellemektedir. Bundan dolayı da somon DNA tedavisine başvurmanız gerekmektedir.

Somon DNA tedavisi yöntemi, hastaların genetiklerine müdahalede bulunan bir tedavi yöntemidir. Somon DNA tedavisi sayesinde DNA yapınızda bulunan bozukluklara müdahale edilmekte ve bu olumsuzluklar ortadan kaldırılmaktadır. İzmir somon DNA Tedavisi sayesinde cildinizde oluşan birçok olumsuzluğu gidermeniz son derece mümkündür. Bu olumsuzluklardan bazıları aşağıda verildiği gibidir:

 • Cildinizde meydana gelen çatlakların giderilmesinde
 • Cildinizde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde
 • Vücudunuzun birçok alanını gençleştirmesinde ve yenileme hızının arttırılmasında
 • Ellerinizde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde
 • Güneşin zararlı ışınlarının derinize verdiği zararların giderilmesinde
 • Cildinizin nemlendirilmesinde
 • Kalıcı sivilce izlerinin yok edilmesinde veya düzeltilmesinde

Yukarıda sıralanan maddeler somon DNA tedavisinin gözle görülebilen en belirgin faydalarıdır. Somon DNA tedavisi yalnızca dirinizde oluşan hastalıklara yarar sağlamaz. Birçok farklı hastalığın iyileşmesinde de rol oynar.

Somon DNA Tedavisi
Somon DNA Tedavisi

Somon DNA Uygulaması Nedir ?

Somon DNA tedavisi, genellikle uygulandıktan 24 saat sonrasında etki göstermeye başlamaktadır. Bundan dolayı seansınız veya seanslarınız bittikten hemen sonra bir değişim beklemeniz pek de doğru bir davranış olmaz. Cildinizde meydana gelecek değişimleri fark edebilmek için en az 24 saat beklemelisiniz.

Somon DNA uygulaması etkisini göstermeye başladığında cildinizdeki fark gözle görülür derecede olacaktır. Bunun yanında cildinizin esnekliği artacak ve cildinizde meydana gelen birçok olumsuzluk ortadan kaybolacaktır. Esnekliğin artmasıyla birlikte cildinizde meydana gelen çatlamalar minimum dereceye indirgenecektir. Bunun yanında cildinizin nemlenmesi son derece iyi seviyelere çıkacak ve cildinizde oluşan sivilceler kendiliğinden hemen kaybolacaktır. Bunun yanında oluşan çatlaklar da kısa süre içinde yok olacaktır.

İzmir somon DNA uygulaması, bir çeşit aşı uygulamasından meydana gelmektedir. Bu aşının içinde somon balığının kendisi ve spermleri bulunmaktadır. Somon balığının hem kendisi hem de spermleri insan derisinin yararınadır. İnsan derisi üzerinde sağladığı olumlu etkilerden en çok bilineni ise cildin yenileme hızını arttırmasıdır. Bunun yanında insan cildinde oluşan olumsuzlukları ortadan kaldırmasıyla ve tekrar oluşmasını engellemesiyle de bilinmektedir.

Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanır?

Somon DNA aşısı, cilde yapılmadan önce cilt tamamen temizlenir. Oldukça detaylı ve iyi derecede cilt temizliğiniz yapılır. Bu adımdan sonra derinize bir çeşit anestezik karışım sürülerek cildiniz uyuşturulur. Bunun yapılamasındaki sebep aşının cildinize uygulandığı esnada oluşacak acıyı en aza indirmek ve hatta tamamen ortadan kaldırmaktır. Somon DNA aşısının iğnesi normal aşıların iğnesinden çok daha incedir. Bu sayede somon DNA aşısı uygulanacak olan kişiler acı hissetmemektedir.

Somon DNA aşısı belirli seanslardan oluşmaktadır. Bu seansların her biri ortalama 20 – 30 dakika sürmektedir. Bu süre zarfında işlemi yapacak olan alanında uzman doktorunuz sizi tedavi aşamasında çok daha detaylı şekilde bilgilendirecektir.

Somon DNA aşı uygulamasının kaç seanstan oluşacağı cildinizde bulunan tahribata göre belirlenmektedir. Cildinizde oluşan hasar ne kadar fazla ise seans sayısı da o kadar artacaktır. Tabii ki bu durum tam tersi için de geçerlidir. Yani cildinizde oluşan hasar ne kadar az ise seans sayınız da o denli az olacaktır.

Genellikle enjekte edilerek uygulanır. Öncelikle, aşının içerisinde bulunan genler özel bir yöntemle çözülür ve enjekte edilecek hale getirilir. Daha sonra, aşı enjekte edilecek yer olarak kolun iç bölgesi seçilir ve enjektör yardımıyla aşının içeriği bu bölgeye enjekte edilir.

Aşının içerisinde bulunan genlerin vücutta birikmeye başlamasından sonra etkisini göstermeye başlar. Bu süreç, aşının uygulandıktan sonra birkaç gün içinde başlayabilir ve aşının etkisi birkaç hafta veya aylar sürebilir. Aşı uygulaması sırasında, aşının içerisinde bulunan genler vücutta birikmeye başlar ve vücut tarafından üretilen proteinler sayesinde hastalıklara karşı koruma sağlar.

İzmir somon DNA aşısı uygulaması, alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmaktadır. Aşının etkinliğini arttırmak amacıyla diğer aşılarla birlikte uygulanabilir. İzmir somon DNA aşısı uygulamasının fiyatları, uygulamanın yapılacağı merkezin ve uygulamanın içeriğine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle, farklı merkezlerde ve farklı içeriklerde yapılacak olan somon DNA aşısı fiyatları arasında ciddi farklılıklar olabilir.

Somon DNA Uygulaması Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Somon DNA uygulaması yaptırmadan önce, birkaç önemli noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktalardan bazıları, daha doğrusu en önemlileri aşağıda belirtilmiştir. Aşı tedavisi başlanılmadan öncesinde alanında uzmanlaşmış doktorunuz sizleri bilgilendirecektir. Fakat bizler tedavi hakkında bilgi almak isteyen bireyler için öncesinde birkaç bilgi sunmaktayız.

 • Somon DNA uygulamasına başlanmadan önce kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsanız bu ilaçları kullanmayı kesinlikle bırakmalısınız.
 • Eğer alkol tüketiyorsanız somon DNA tedavisini almadan önce kesinlikle alkol kullanımını bırakmalısınız.
 • Cildinizin soyulmasına neden olan hiçbir uygulama yapılmaması gerekmektedir.
 • Krem kullanımı minimum düzeyde tutulmalı ve içinde glikolik asit bulunan kremlerin kullanımı tamamen durdurulmalıdır.
 • Cildinizi güneşten korumalısınız ve uygulama yapılacak olan bölge için güneş koruyucu kullanmalısınız.
 • Bu madde genellikle kadın hastalar içindir. Uygulamanın yapılacağı gün kesinlikle makyaj yapmamanız gerekmektedir.

Ayrıca, somon DNA uygulaması yaptırmadan önce mutlaka aşının içeriği ve etkisi hakkında yeterli bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Aşının içeriği ve etkisi hakkında yeterli bilgiye sahip olmak, aşının olası yan etkilerini ve risklerini değerlendirmeye yardımcı olacaktır.

Somon DNA uygulaması yaptırmadan önce, aşının yaptırılacağı merkezin yeterli ekipman ve tecrübeye sahip olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir. Aşının yaptırılacağı merkezin yeterli ekipman ve tecrübeye sahip olması, aşı uygulaması sırasında olası sorunların önüne geçilebilmesi için önemlidir.

Son olarak, somon DNA uygulaması yaptırmadan önce mutlaka aşının maliyetine ve ödeme koşullarına dikkat edilmelidir. Aşının maliyeti ve ödeme koşulları hakkında bilgi sahibi olmak, aşı yaptırmadan önce finansal yükünüzü değerlendirmeye yardımcı olacaktır.

Somon DNA Tedavisi
Somon DNA Tedavisi

Somon DNA Uygulaması Yaptırdıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Somon DNA uygulaması yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

 • Eğer Somon DNA uygulaması yüzünüze yapılmış ise kesinlikle uygulama yapıldıktan bir gün sonrasına kadar yüzünüze makyaj yapmayın.
 • Buna ek olarak yüzünüzün temizliğini sağlamak yüzünüzü korumak için yeterli olacaktır.
 • Çok fazla toz ve kir bulunan ortamlara birkaç gün girmemeniz tavsiye edilmektedir.
 • Bunun haricinde ekstra dikkat etmeniz gereken bir madde bulunmamaktadır.

Ayrıca, somon DNA uygulaması yaptırdıktan sonra uygulamanın etkisini artırmak için önerilen tüm önlemler dikkate alınmalıdır. Bu önlemler, genellikle aşının etkisini arttırmak amacıyla verilen ilaçlar veya diyetler olabilir.

Somon DNA uygulaması yaptırdıktan sonra, aşının etkisinin devam ettiğini gösterir belirtiler olursa mutlaka doktorunuzu bilgilendirin. Aşının etkisinin devam ettiğini gösterir belirtiler, genellikle aşının uygulandıktan sonra birkaç gün içinde ortaya çıkan semptomlar olabilir. Bu semptomlar, genellikle aşının etkisinin arttığını gösterir ve bu durumda doktorunuzun tavsiyelerine uyulmalıdır.

Somon DNA Uygulama ile Estetik Uygulamalar Arasındaki Fark Nedir?

Somon DNA uygulaması ve estetik uygulamalar arasındaki fark, bu uygulamaların amacı ve uygulama yöntemleri ile ilgilidir.

Somon DNA uygulaması, ile estetik arasında bulunan en önemli fark somon DNA uygulamasının herhangi bir cerrahi işlem gerekmediği hususudur. Bu uygulama bir çeşit aşılama uygulamasıdır. Bundan dolayı Somon DNA uygulaması ile estetik uygulamaları arasındaki en büyük fark vücuda aşı dışında herhangi bir işlem uygulanmamasıdır. Tabii ki doktorunuzun gerek duyduğu esna da yardımcı ilaçlar ve tedavi yöntemleri kullanılmaktadır fakat bu yöntemler hiçbir zaman estetik uygulamaları kadar büyük cerrahi işlemler gerektirmemektedir.

Estetik uygulamalar ise, insan vücudunun görüntüsünü ve çehresini düzene sokmak amacıyla yapılan cerrahi veya nadir de olsa cerrahi olmayan uygulamalardır. Bu uygulamalar, insan vücudunun estetik görünümünü iyileştirmeyi amaçlar ve genellikle vücut çizgilerinin düzgün hale getirilmesi, cilt yüzeyinde oluşan kusurların giderilmesi gibi amaçlarla yapılır.

Somon DNA Uygulaması Hangi Uygulamalarla Birlikte Uygulanabilir?

Somon DNA uygulaması, genellikle bağışıklık sistemi güçlendirme amacıyla veya belirli hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle, somon DNA uygulaması genellikle diğer tedavi yöntemleriyle birlikte uygulanabilir.

Örneğin, somon DNA uygulaması, kanser tedavisinde kullanılan kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavi yöntemleriyle birlikte uygulanabilir. Bu tedavi yöntemleri, kanser hücrelerinin öldürülmesine yönelik olarak uygulanır ve somon DNA uygulaması ile birlikte kullanıldığında, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, somon DNA uygulaması, çeşitli tedavi yöntemleriyle birlikte uygulanabilir ve bu yöntemlerle birlikte kullanıldığında, tedavinin etkinliğini arttırmaya yardımcı olabilir. Ancak, somon DNA tedavisi uygulamasının hangi tedavi yöntemleriyle birlikte uygulanabileceği konusunda kesin bilgi sahibi olmak için mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

Somon DNA Tedavisi Fiyatları

İzmir somon DNA tedavisi uygulamasının en güncel ve doğru fiyat bilgisini bulunduğunuz yerde bulunan en yakın sağlık kuruluşundan öğrenebilirsiniz. Bu tedavi genellikle özel hastaneler tarafından yapılmaktadır. Bundan dolayı diğer adreslere uğramadan önce bütçenize uygun olabileceğini düşündüğünüz özel hastanelere uğramakla işe başlayabilirsiniz. Size vereceğimiz ücretler son dönemlerde her alanda olduğu gibi somon DNA tedavisi alanında da son derece değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı en güncel ve doğru fiyat bilgisini en yakın sağlık kuruluşundan alabilirsiniz. İzmir somon DNA tedavisi uygulaması, çeşitli hastalıkların tedavisinde etkili olabilir ve genellikle bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlar.

Paylaş:

Comments are closed.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Whatsapp
Randevu AL